12 квітня 1912 року у Львові перші 40 членів пластового гуртка під керівництвом професора Олександра Тисовського прийняли Пластову присягу.
"Пласт" — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (США, Аргентина, Канада) та об'єднує пластунів України й української діаспори. В Україні кількість пластунів - понад 10 000 осіб. Найбільше пластунів у Львові - понад 1 тис. членів, Івано-Франківську, Тернополі, Києві.
Створення українського Пласту пов'язано із заснуванням руху скаутів в Англії в 1908-му році. Український Пласт офіційно створено три роки пізніше на українських історичних традиціях, на що вказує і його назва. Слово походить від назви козаків-пластунів, які повзали по-пластунськи і виконували функції розвідників у козацькому війську. Гербом Пласту є український тризуб і біла трилиста лілея, символ скаутського руху. Три головні обов'язки пластуна: бути вірним Богові і Україні, допомагати іншим та жити за Пластовими законами.
Перші українські пластові гуртки зародилися в Галичині в 1911-1912 роках. Організаторами були студенти - Іван Чмола, Петро Франко, Михайло Шипайло, Іван Боберський і професор Олександр Тисовський. Пласт став всеукраїнською позапартійною організацією. Творці мали перед собою ціль - створити сильних, витривалих патріотів.
Читайте також: Архів "Пласту" знайшли на горищі
З 6 квітня 1913 року відбувся перший з'їзд представників Пласту у Львові. На З'їзді створено першу Централю – Організаційний Пластовий Комітет, якого 1918-го року перетворено на Верховну Пластову Раду. Це все створено при Українському Крайовому Товаристві Охорони Дітей і Опіки над Молоддю. В тому ж році виходить перший пластовий посібник під назвою "Пласт" та брошура Петра Франка "Пластові ігри і забави". У пресі з'являється декілька статей з інформацією, як створювати пластові відділи, патронами яких були визначні постаті українського громадського й культурного життя. Пласт прийняли українці дуже прихильно.
Майже 80 років документи та печатки української молодіжної організації "Пласт" пролежали на горищі приватного будинку в Зборові на Тернопільщині. 54-річний водій Василь Висоцький випадково знайшов цінні історичні матеріали, які досі вважали загубленими.