Ексклюзиви
понеділок, 06 листопада 2023 09:30

Окупанти спалили Київ

Окупанти спалили Київ
Бій за Київ відбувся у листопаді 1943 року Фото: istpravda.com.uа

Радянські війська встановили контроль над Києвом 6 листопада 1943-го та вигнали фашистів. З радянського боку в бою брали участь війська Першого українського фронту під командуванням генерала Миколи Ватутіна та Перша окрема чехословацька бригада.

Київська наступальна операція тривала з 3 до 13 листопада. Була складовою частиною Битви за Дніпро – однієї з наймасштабніших воєнних операцій у світовій історії. У ній були задіяні до 4 млн. людей з обох сторін, а втрати складали до понад 2 млн. За таємним наказом Йосипа Сталіна столицю України треба було взяти до чергової річниці більшовицького перевороту.

Радянські війська зазнали найбільших втрат за всю війну. У дивізіях, що брали участь у боях за дніпровські плацдарми, залишилося 25–30% особового складу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна відзначає День визволення від фашистських загарбників

На початку листопада німецькі окупанти почали палити Київ. Всього в місті на цей час нараховувалося близько 100 тис. мешканців, тобто лише десята частина довоєнного населення.

1 листопада розпочався штурм. Окупанти не очікували раптового удару. Разом із солдатами ворогу протистояли підпільники та партизани.

У ніч на 6 листопада передові частини Червоної армії вступили у майже порожнє палаюче місто. О 4.00 доповіли про звільнення столиці України. 7 листопада радянські війська увійшли до Фастова, 12 листопада — Житомира. До 25 листопада вийшли на лінію Мозир-Коростень-Черняхів.

28 жовтня 1944 року з території України витурили останнього солдата нацистського рейху. Першими від німецької армії звільнили населені пункти в районі Східного Донбасу в грудні 1942 року.

Зараз ви читаєте новину «Окупанти спалили Київ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

17.01.2011 20:22:13ОЛЕГ195.211.228.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
По даному поводу могу прокоментировать ещё много!
17.01.2011 20:19:55ОЛЕГ195.211.228.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Уважаемая редакция! Мне очень понравилось мнение Альны! Потому что она жена человека который резал даного хасида! Но за деньги родителей её мужа сейчас обвиняемый совсем другой человек! Который из свидетеля превратился в преступника! Правда видимо деньги!
27.09.2010 15:05:57Д-р178.93.129.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Вообще, в статье сказано \"Група місцевих жителів закидала камінням автомобіль ізраїльтян, припаркований в центрі міста, - розказали інші очевидці.\" Читаю комментарии и поражаюсь, какое у нас все-таки озлобленное общество с психологией: вот не нравится мне кто-то, убили его, значит, надо радоваться. Ценность человеческой жизни сведена к нулю. Кстати, страну Украину (вернее ее граждан, ведущих себя за границей как быдло, и к России это тоже имеет самое прямое отношение) презирают не только хасиды, но и европейцы. Даже самая бедная жизнь еще не повод опускаться до состояния быдла и работы в борделях. То, что произошло в Умани - всего лишь отражение падения нравственных устоев нашего общества. А хасиды всего лишь лакмусовая бумажка.
27.09.2010 14:32:08Алёна195.189.107.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Шановна редакція!А чому ніде не пишеться шо в бійці 26.09.2010 р. хасидів з місцевими мешканцями був підрізаний і доставлений швидкою допомогою в приймальне відділення міської лікарні один з уманчан з ножовим пораненням в області серця.При цьому він сам викликав швидку допомогу і міліцію,попередивши що його перслідують хасиди.В приймальному відділенні він був заарештований,та з потерпілого став підозрюваним.
27.09.2010 13:12:57Петро212.220.198.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
А коли прийдуть гайдамаки?
27.09.2010 12:39:44Пэтро92.113.96.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Резать надо тех, кто этих шестерок везет сюда - всю жидовскую верхушку страны
27.09.2010 10:48:53Duke91.202.110.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Владимир Иванович Даль \"Записка о ритуальных убийствах\" - УЗНАЙ О ХАСИДАХ БОЛЬШЕ
27.09.2010 04:02:05Виктор24.90.210.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Вася (Умань), я продолжаю. Хасиды в Умань приехали, думаешь, за свой счёт? Американский налогоплательщик за них платил - я в том числе. Почему американский, а не израильский? Кому интересно - объясню отдельно. Вот они приехали десятками тысяч в Умань, в карманах много чужих, а не своих, денег, сил много, так как не работают, напились шабатного вина, и вперёд по улицам! Страну Украину презирают, украинцев тоже, украинских красавиц считавют всех шлюхами... Дальше случилось то, что случилось... В будущем может быть намного хуже!!! С этим надо что-то делать.
27.09.2010 03:58:01Виктор24.90.210.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Вася (Умань), я продолжаю. Безусловно, в любой религии есть освобождённые от другой работы священнослужители. Но сколько их там? Пару человек на церковь? Но пейсатых же не пару, и не десять, и не сто, и не тысячу, а многие сотни тысяч! Они живут в оплачиваемых государством домах, занимая не пару домов, а многие КВАРТАЛЫ! Получая большие деньги от государства, некоторые из них умудряются ещё иметь и свои бизнесы, что является уголовным преступлением! Это целое государство в государстве, это мафия! А потом евреи удивляются, почему их так не любят другие национальности. У их злейших врагов мусульман нет такого и близко! И ни у какой другой религии такого нет!
27.09.2010 03:01:09Виктор64.134.64.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Вася (Умань), а мне хасида (я их называю пейсатые) не жаль. Уникальное явление существует на Земном шаре: определённая кучка людей еврейской национальности, называющих себя хасидами, считает, что она не должна работать никогда. Вся их \"работа\" заключается в изучении Торы (Старого завета Библии). А общество должно их содержать, причём - хорошо содержать. Платить им высокую зарплату, чтобы они могли покупать дома, автомобили, дачи и.т.д. И не только они лично, и и их жёны и многочисленные дети. Часов до 2-х дня они спят, потом, плиже к вечеру, выходят из дома. Обычное явление: в 3 часа ночи в хасидской пиццерии в очереди стоят женщины и 10-ти летние дети. Или в это же время в хасидском ресторане свободных мест нет. Ненормальное это явление, ненормальное.Виктор
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути