Члени експедиції Роберта Скотта 17 січня 1912-го досягли Південного полюса. Вони прийшли другими після експедиції Руала Амундсена.
У 1910 році британське судно "Терра Нова" вирушило в експедицію для відкриття Південного полюса. Експедицію очолював відомий вчений і полярник Роберт Скотт. В цей же час з аналогічною метою до найпівденнішій точці планети вийшов норвежець Руаль Амудсен.
Скотт отаборився на острові Росса в протоці Мак-Мердо і перезимував там. Закладав продуктові склади на шляху до полюса, Відмовився від використання тяглових собак для перевезення вантажу. Першу частину шляху мали подолати маньчжурські поні та дизельні трактори. Потім люди мали самі впрягтися в сани і дотягти їх до полюса. У похід пішло 9 людей, в тому числі полтавець Антон Омельченко. Дорога до полюса через крижані поля була ускладнена. Поні мерзли і гинули, дизельні двигуни виявились нетривкими. Команда знесилилася.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 52 собак вціліли 11 - група норвежців дійшла до полюсу
17 січня за кілька кілометрів до полюса вони побачили залишки табору. Норвезька експедиція випередила британську трохи більше, ніж на місяць. Залишили записку: "Дорогий капітане Скотт, оскільки Ви станете першим, хто досягне цього місця після нас, я люб'язно прошу надіслати цей лист королю Хокону VII. Якщо Вам стануть у нагоді будь-які з речей у цьому наметі, не соромтеся їх використовувати. З повагою бажаю Вам благополучного повернення. Щиро Ваш, Руаль Амундсен".
Вони рушили назад у дуже поганому фізичному та моральному стані. Брак харчів і пального вирішили долю експедиції. Усі учасники померли. За 6 місяців пошукова експедиція знайшла записи Скотта у наметі поруч із мертвими тілами учасників походу.
Норвезький полярний дослідник Руаль Амундсен разом із чотирма товаришами на підкорив Південний полюс 14 грудня 1911 року. Ця точка розташований у межах Полярного плато Антарктиди на висоті приблизно 2800 метрів над рівнем моря.
Коментарі