Німцям у зонах окупації союзників 7 червня 1945-го наказали дивитися фільми про злочини нацистів у концтаборах. Так намагалися "перевиховати".
У 1945 році британські, радянські і американські оператори знімали свідчення військових злочинів німців. Над створенням документального фільму "Німецькі концентраційні табори" тоді працювали режисери Сідні Бернстайн і Альфред Хічкок.
У фільмі зібрані хроніки британських військових операторів з звільнених концентраційних таборів Майданек (Польща) і Берген-Бельзен (Німеччина), американських операторів з Бухенвальд і Дахау (Німеччина). Використано передані радянськими операторами плівки з концтабору Освенцим (Аушвіц) в Польщі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американці звільнили в'язнів запізно
Те, що творилося всередині, шокувало всіх. Ніхто раніше подібного не бачив. Ці кадри вирішили використати союзники, аби довести переможеним німцям, до чого призвів фашизм і що робив Гітлер. Через пропаганду в країні багато німців про це не знали.
Німцям у зонах окупації союзників наказали дивитися фільми про злочини нацистів у концтаборах.
Після капітуляції вермахту німецькі громадяни аби отримати продуктові картки повинні принести квиток із кінотеатру. Чоловікам призначали примусові роботи на 7 днів, жінкам на два менше у колишніх нацистських таборах – перепоховувати в'язнів. Багато німців покінчили життя самогубством. Зізнавалися, що не уявляли масштабів злочинів.
Війська Третьої армії США 11 квітня 1945-го звільнили в'язнів нацистського табору Бухенвальд біля Веймара. З тих пір відзначають Міжнародний день звільнення в'язнів фашистських концтаборів.
Коментарі
3