вівторок, 19 квітня 2016 11:35

Неандертальці могли вимерти через "африканські" хвороби - вчені

Неандертальці могли вимерти через "африканські" хвороби - вчені

Зникнення неандертальців могло бути пов'язано з інфекціями, які сучасні люди принесли з Африки.

Давні люди принесли в Європу хвороби, до яких у неандертальців не було імунітету. Африканські переселенці могли передавати неандертальцям бактерію, яка викликала виразку шлунку та вірус простого герпесу другого типу. Бактерія потрапила до людей, ймовірно, 88 -116 тис. років тому в Африці. В Європі вона з'явилася 52 тисячі років тому. Повідомляє "Наука і життя".

"Люди, які переселилися з Африки, могли переносити тропічні хвороби. Для неандертальців, які були пристосовані до євразійського інфекційного оточення, вплив нових патогенів з Африки міг стати катастрофічним ", - говорить доктор Шарлотта Хулдкрофт з Кембриджського університету.

Нове дослідження не тільки пропонує ще одну теорію про зникнення європейських "родичів" людини, а й змушує переглянути хронологічні рамки розповсюдження інфекцій.

Раніше вважалося, що багато хвороб з'явилися близько 8 тисяч років тому, одночасно зі скотарством. Нібито домашні тварини заражали своїх господарів. Тепер зрозуміло, що до моменту зародження скотарства люди вже чимось хворіли і могли передавати свої захворювання тваринам, а не навпаки.

Зараз ви читаєте новину «Неандертальці могли вимерти через "африканські" хвороби - вчені». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути