4 грудня 1674 року на південному узбережжі озера Мічиган єзуїтський священник француз Жак Маркетт заснував місіонерський пост, на місці якого з часом виросло місто Чикаго.
В першій половині XVII століття за ініціативою кардинала Плессі де Рішельє король Людовик XIII заснував на території Канади і Акаді губернаторство. Прибувший єзуїт Жак Маркетт швидко освоїв мову племені гуронів, що дало можливість брати участь у численних місіях єзуїтів вздовж ріки Святого Лаврентія до Великих Озер для навернення індіанців у християнство. У серпні Маркетт біля озера Мічиган 4 грудня 1674 року заснував невеликий місіонерський пост, в якому залишився на зиму. Весною наступного року він помер від дезентерії, якою заразився під час подорожі. Назва Чикаго походить від французького слова, що в свою чергу пішло від маямі-іллінойського слова shikaakwa, яке означало "дика цибуля порей".
Першим європейським поселенцем Чикаґо був гаїтянин Жан Батист Пуант дю Сабль. Він прибув сюди у 1770-х роках і одружився з жінкою народності потаватомі. Згодом заснував торговельний пост. У 1803 році Армія Сполучених Штатів Америки заснувала тут форт Деборн, який був зруйнований у 1812 році під час Деборнської різні. Племена оттава, оджибве і потавотомі віддали ці землі Сполученим Штатам у результаті Сен-Луїського договору 1816 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Князя Ярослава Мудрого називали сватом Європи
У середині 18 століття територія сучасного міста Чикаґо була здебільшого населена індіанським плем'ям потавотомі, які зайняли місце племен маямі та народу "сак-фокс".
12 серпня 1833 року було споруджено невелике містечко Чикаґо, що налічувало 350 жителів. Через сім років його населення становило уже 4000. Статус міста Чикаго отримало 4 березня 1837 року.
Протягом першого століття свого існування Чикаґо стало одним з найшвидших за темпами росту міст у світі. Лише за короткий термін у 40 років населення Чикаґо зросло від 30 000 до 1 мільйона у 1890 році. Ще через 40 років кількість жителів Чикаґо потроїлося. До кінця 19 століття Чикаґо стало одним із 5 найбільших міст світу і першим у списку найбільших за населенням міст, яких не було на початку століття. 1920-ті роки принесли Чікаґо славу гангстерського міста, включно із знаменитим Аль Капоне. 1920-ті також відзначилися бурхливим економічним розвитком, що призвів до міграції чорношкірих афроамериканців з півдня Сполучених Штатів.
Українці почали поселятися у Чикаго з 1880-х pp., спершу з Закарпаття, пізніше з Галичини. Першу школу української грамоти засновано 1905 при церкві св. Миколая (1922—300 учнів). 1980 було 5 суботніх шкіл українознавства.
Коментарі