У Європі археологи знайшли кістки найдавніших вершників.
Останки віком 5 тис. років знайшли на 39 локаціях у Румунії, Болгарії та Угорщині. На їхніх скелетах є сліди верхової їзди, повідомляє Science Advances.
Це найстаріші з відомих достовірних свідчень пересування на конях. До цього люди тримали цих тварин лише заради молока та м'яса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Давній палац розкопали за допомогою шпигунських фотографій
Вчені з Університету Гельсінкі дослідили рештки 217 людей, більшість із яких належали до ямної археологічної культури. Науковці помітили у п'яти з них вірогідні ознаки того, що люди займалися верховою їздою. Це характерна зношеність хребців від підстрибувань на коні у русі та потовщення стегнової кістки у місцях прикріплення до неї м'язів стегна, що свідчить про їх часте напруження
Кістки належали дорослим чоловікам, що жили у 3021-2501 роках до нашої ери.
Започаткування верхової їзди мало велике значення для розвитку та далекої міграції людських суспільств. До цього часу найстарішим свідченням їзди верхи було зображення вершника з Месопотамії датоване II тисячоліттям до нашої ери. Але там не було зрозуміло, зображений кінь чи віслюк.
Учені виявили сліди людини, яким 120 тис. років у пустелі Великий Нефуд у Саудівській Аравії. За їх словами, знахідка змінює уявлення про розселення людей Євразією. До цього дослідники знаходили лише одну кістку людського пальця, віком 88 тис. років і майже 400 слідів тварин таких як віслюки, буйволи, слони, верблюди.
Коментарі