Учені виявили сліди людини, яким 120 тис. років у пустелі Великий Нефуд у Саудівській Аравії. За їх словами, знахідка змінює уявлення про розселення людей Євразією.
До цього дослідники знаходили лише одну кістку людського пальця, віком 88 тис. років і майже 400 слідів тварин таких як віслюки, буйволи, слони, верблюди тощо. Лише 7 із них ідентифікували відбитками людських ніг. Їх порівняли зі слідами сучасних людей і неандертальців. Дійшли висновку, що їх залишили люди з довшими ногами, більшим зростом і меншою масою - Homo sapiens, а не неандертальці, інформує Science Mag.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли найдавніші в Європі сліди людини
Імовірно, люди бродили вздовж берега стародавнього озера. Зупинилися, щоб випити прісної води чи відстежували стада диких тварин. За кілька годин відбитки висохли і врешті-решт скам'яніли.
Стародавні сліди, названі першими справжніми людськими відбитками в Аравії, надають рідкісні докази того, коли і де люди заселяли півострів. Свідчать про те, що могли рухатися на великі відстані між Африкою та Аравією. І, мабуть, ділилися на досить великі групи збирачів, які змогли глибоко проникнути в багаті на їжу заболочені угіддя.
У серпні 2020 року археологи виявили давні крем'яні знаряддя неподалік міста Дімона в Ізраїлі. Знахідки розповіли про напрямок міграції первісних людей.
Усі предмети були створені в техніці нубійської леваллуа, характерної для доісторичних жителів Африки. Їхній вік оцінили у 100 тис. років, а подібні в Ізраїлі зустрічають вперше. Вони засвідчили, що люди рухалися з Африки через пустелю Негев.
Коментарі