Мармуровий бюст римського імператора Костянтина Великого з музею Йоркшира експонуватиметься на виставці в римському Колізеї. Виставка присвячена 1700-річчю Міланського едикту 313 року, який оголосив віротерпимість і зрівняв у правах християн з іншими громадянами в Римській Імперії.
Бюст був знайдений під час археологічних розкопок у Йорку і може бути одним з найбільш ранніх портретів Костянтина. Можливо, він був висічений відразу після того, як в 306 році після смерті його батька Констанція Першого в Британії під Ебораком (Йорком) його оголосили імператором.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зразки шумерської писемності виклали в інтернет
Виставка в Римі триватиме до 15 вересня 2013 року, після чого бюст Костянтина повернеться в Йорк.
Перша частина виставки "313 р. н.е. Костянтин" присвячена битві біля Мільвійського мосту з портретами його героїв, Максенція і Костянтина. Далі експозиція розповідає про матір імператора Олену й показує золоті прикраси, знайдені в гробниці в базиліці на вулиці Ardetina.
Центральна частина виставки розповідає про політичні та релігійні зміни, які відбулися до кінця періоду гонінь на християн. Зміни простежуються шляхом аналізу портретів, монет і творів мистецтва того часу. Завершує виставку розділ, присвячений архітектурним будівлям, зведеним Костянтином у Римі: домівкам, базиликам, лазням, мавзолеям, багато з яких відтворені за допомогою комп'ютерної графіки.
Коментарі