Ексклюзиви
середа, 08 лютого 2017 09:00

Найбільший заповідник України заснував 17-річний поміщик

Найбільший заповідник України заснував 17-річний поміщик
Заповідник Асканія-Нова

8 лютого 1921 року у Херсонській області заснували заповідник "Асканія-Нова". Такий декрет прийняла Рада народних комісарів України. "Асканія-Нова" став Державним заповідником України під назвою "Чаплі".

Заповідник був заснований в 1898 році поміщиком Фрідріхом Фальц-Фейном. 17-річний Фальц-Фейн ставив за мету збереження диких тварин. 1 квітня 1919 року Асканія-Нова була оголошена народним заповідним парком, а 1921 — Державним степовим заповідником УРСР. На Асканію-Нову було покладено завдання зберігати і вивчати природу степу а також акліматизовувати та вивчати більше число видів тварин і рослин. Зараз до складу заповідника входять ділянка заповідного степу, акліматизаційний зоопарк і дендропарк.

Під заповідник відведена територія у 170 гектарів. Колекція рослин сягає близько тисячі чагарників та дерев. Заповідник утримує близько 800 різновидів диких копитних та гібридних форм свиней, оленів, коней Пржевальського, бізонів, антилоп, баранів, биків, верблюдів, лам, віслюків куланів, шотландських поні. У степу мешкають не менше тисяча видів членистоногих, земноводні і плазуни, 18 видів ссавців. У ньому зібрана унікальна колекція диких тварин, привезених з різних зоогеографічних областей земної кулі. Найбільше в Асканії-Новій птахів — лебедів, фазанів, африканських страусів, південноамериканських нанду і австралійських ему.

Заповідник має 12 відділів, у тому числі ботанічного парку та заповідного степу і зоологічного парку, 9 лабораторій, науковий музей; веде експериментальне господарство і 4 племінні заводи сільськогосподарських тварин.
Зараз ви читаєте новину «Найбільший заповідник України заснував 17-річний поміщик». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути