Цікаву знахідку зробили археологи з Єврейського університету в Єрусалимі. Під час розкопок на Храмовій горі вони виявили зразок алфавітного письма, найдавніший з усіх знайдених у місті.
Текст був написаний протоханаанською мовою, що існувала в 11-10 ст. до н.е., часі царювання Давида і Соломона. Досі найдавнішої написом, виявленим на території Єрусалима, вважали напис давньоєврейською мовою періоду царя Єзекії (кінець 8 ст. до н.е.).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Квіти в могилу клали ще 14 тис. років тому
Напис зберігся не повністю. На фрагменті вціліли тільки кінець напису й одна літера з його початку. Висота букв склала 2,5 см.
Його було нанесено на край піфоса - великої керамічної посудини. Від неї залишився тільки черепок. Крім цього уламка, археологи знайшли фрагменти шести інших глечиків такого ж типу.
Розшифрувати зміст напису нині не можливо. Проте археологи припустили, що на глечику могло бути нанесено ім'я його власника. Оскільки напис був зроблений не староєврейською мовою, ймовірно, глечик належав ієвусеям, які в той час складали частину населення Єрусалима.
Коментарі