Робітники випадково виявили скарб 1000-річних арабських золотих монет біля храмового комплексу Джамбукешвара в Індії.
Чоловіки розчищали пустир для перетворення його на сад коло храму. Розкопали близько 2,4 м. землі коли помітили металевий закритий горщик. Тоді одразу повідомили керівництво храму, поліцію та місцеву владу. Археологи відкрили посудину та нарахували близько 505 золотих монет, загальною вагою у 1,7 кг. Усі вони дрібні, але є одна велика. Встановили, що їх викарбували у 1000-1200 роках. Мають арабські написи, пише The Ancient Origins.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи натрапили на скарб з унікальними золотими монетами
"Храм води" побудували 1,8 тис. років тому та присвятили богу Шиві - одному з головних в індуїстському пантеоні. За легендою його заклав вождь династії Чола та володар однойменної держави Котченганан. Центр королівства розташовувався у сучасному штаті Таміл-Наду. Представники династії Чола славились як великі меценати та поширювачі тамільської культури. Завоювали частину Цейлону та Мальдівських островів. Мали широкі торгівельні контакти у Індійському океані. Припускають, що монети могли отримати від арабських купців, що прибули у Чола. Їх пожертвували храмові.
За іншою версією, храм ховав чисельні багатства, що притягували мусульман. У XIV ст. його розграбував воєначальник Угул Хан. Монети могли закопати, щоб захистити їх він нападників. Місце схованки забули, або храмовники загинули.
Археологи розкопали велику кількість золотих римських прикрас у селищі Пангкунг Парук на острові Балі, Індонезія. Це одна з найбільших колекцій коли-небудь знайдених на території Південно-Східної Азії.
Коментарі