День Покрови - межа між теплом та холодом. На цей день є народні прикмети, які допоможуть спрогнозувати якою буде погода взимку. Говорили, що якщо журавлі відлетіли в це свято, то зима буде ранньою і холодною. Дивилися, якщо дерева вже скинули все листя, то рік обіцяє бути дуже спокійним і вдалим. Якщо ж листя залишилася, то все буде складніше.
"Яка погода на Покрову, така й зима буде", - казали колись.
Коли наставала Покрови Пресвятої Богородиці, вже всі роботи біля дому були завершені, але якщо ж ні, люди намагалися якомога швидше завершити все, пише "Знай".
Якщо в цей день білки вже полиняли, то осінь буде довгою і теплою.
Якщо вітер з півночі, то зима буде дуже холодною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Покрову козаки обирали гетьмана, а дівки молились про заміжжя
У ніч на Покрову існував звичай "заганяти тепло в хату". Хазяйка мала встати "до півнів" — затемна. Приготувати обід, добре напалити в печі та грубі, щоб до світанку встигнути заткнути каглу — заслінку в комині, якою регулюють тягу. Вірили, після цього хата не вистигатиме швидко й у ній всю зиму буде тепло й затишно.
Примічали також фази місяця: якщо Покрова припадала на молодик, зима буде легка, з відлигами. Якщо на старий місяць — сувора, з морозами й хуртовинами.
Також характер зими намагалися вгадати за поведінкою тварин. Якщо зайці одразу після Покрови міняли хутро з сірого на біле — зима буде довга й холодна.
Коментарі