вівторок, 26 листопада 2019 08:00

На Івана Златоуста моляться про покарання хабарників

На Івана Златоуста моляться про покарання хабарників
26 листопада вшановують пам'ять святого Іоанна Златоуста. Фото: 24smi.org

26 листопада християни східного обряду вшановують Івана Златоуста, Патріарха Константинопольського. Для цього дня в народі склалися свої традиції та прикмети.

Іван Златоуст - один із трьох Вселенських святителів. Разом зі святителями Василем Великим і Григорієм Богословом - автор Божественої Літургії. Івана вважають заступником бідних та немічних, а також покровителем людей, чия професія пов'язана з ораторським мистецтвом - юристів та вчителів.

Народився Іван в Антіохії у родині воєначальника приблизно в 347 році. Батько Івана помер невдовзі після його народження, а мати не стала більше виходити заміж і віддала всі сили вихованню сина. Юнак навчався у кращих філософів і риторів, рано звернувся до поглибленого вивчення Святого Письма.

У 367 році Іван прийняв хрещення. У 381 році його возвели в сан диякона, за 5 років висвятили на священика. Відтоді Іван і став проповідувати. За рідкісний дар боговдохновенного слова він і отримав від пастви найменування "Златоуст".

Блискучий оратор, адвокат і релігійний полеміст, Іван виділяється серед низки непересічних мислителів й проповідників Православної Церкви. За ним закріпили почесні титули "Вселенський Учитель" і "Золотоустий". Останній титул — офіційно закріплений Церквою на Халкідонському соборі у V сторіччі за надзвичайне красномовство. Понині у церквах правиться літургія Івана Золотоустого.

У своїх проповідях викривав звички, скупість розбещеного столичного духовенства і придворних кіл, виступав проти публічних напівязичницьких веселощів, пияцтва і розпусти, закликаючи їх поділитися статками із бідними братами во Христі. За це святителя зненавиділи люди з числа імператорського двору і кліру. Вони домоглися його засудження і заслання. Дорогою виснажений хворобою Іван помер. Поховали його у Команах. Згодом останки перевезли в Константинополь.

Святитель Іван відомий не лише віруючим християнам, його спадщиною цікавляться, захоплюються навіть світські науковці, літератори, а останні його слова на цьому світі: "Слава Богові за все!", сказані у вигнанні та страшних фізичних муках, стали справжнім символом віри та незламності.

На день Івана Златоуста у святителя в молитвах просять про допомогу в навчанні, зцілення від дефектів мовлення, позбавлення від переживань, а також про благополуччя у шлюбі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Дмитра закінчується сезон сватань

Івану Златоусту прийнято молитися про покарання для хабарників і шахраїв, вивівши їх на чисту воду. При цьому не можна проклинати шахраїв, аби не прогнівити Бога. Сьогодні не можна лаятися, "інакше Бог ніколи молитов не почує".

Цього дня активно стежили за погодою. Вважалося, що зі Златоуста зима утверджується в своїх правах. Надворі холоднішає й дужчає мороз, а земля занурюється в сон до весни. За народними прикметами, якщо каркають ворони - до потепління. Вугілля у печі яскраво тліє - буде негода. Сніг падає великими пластівцями - до невеликого морозу. Якщо йде дощ або негода, то наступного року буде багатий урожай.

Якщо вирушити у подорож 26 листопада, то вона буде вдалою. Людям, чиї імена починаються на букву "І", цього дня посміхнеться удача.

Одна із найбільш незвичайних і яскравих традицій у День пам'яті Івана Златоуста – готувати пельмені і вареники. Господині сідали за їх ліплення - готували не лише на вечерю, а й робили великий запас на зиму. Начинки були різними: як м'ясними, так і овочевими.

За церковним календарем 10 листопада вшановують пам'ять Святої Параскеви П'ятниці. Ця свята вважається покровителькою жінок. Їй моляться про здоров'я матерів і дітей, вдале заміжжя, сімейне благополуччя, зцілення від хвороб очей.

Зараз ви читаєте новину «На Івана Златоуста моляться про покарання хабарників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути