понеділок, 19 жовтня 2020 13:03

На пагорбі виявили велетенське зображення кота, якому більше 2 тис. років

На пагорбі виявили велетенське зображення кота, якому більше 2 тис. років
На плато Наска у Перу виявили новий геогліф Фото: bbc.com

На відомому своїми загадковими геогліфами перуанському плато Наска знайшли гігантський малюнок кота. Його вік сягає понад 2 тис. років.

На новий геогліф натрапили під час робіт з реставрації оглядового майданчику. Його довжина складає близько 37 м., інформує BBC.

Учені зазначають, що за стилістичними особливостями малюнок відноситься до періоду пізнього Паракаса. Тоді зображення котячих були популярними у місцевій культурі.

Геогліф назвали найдавнішим із малюнків на плато. Більшість із них датується 200-100 р. до н.е. Усі включені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У давньому похованні виявили людську фігуру з глини

У листопаді 2019 року на плато Наска знайшли 150 нових малюнків. Вчені з Японії виявили зображення на піску за допомогою технології штучного інтелекту. Геогліфи зображали людей, птахів та тварин.

Зараз ви читаєте новину «На пагорбі виявили велетенське зображення кота, якому більше 2 тис. років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути