Вівторок, 14 січня 2020 16:34

На давньому храмі виявили тризуб

На давньому храмі виявили тризуб
Майстри залишили символи Рюриковичів на фасаді давнього храму. Фото: Youtube.com/Oleksandr Alf'orov

Історик Олександр Алфьоров виявив князівський тризуб на фасаді церкви Спаса на Берестові в Києві.

На висоті храму спеціально порушено симетрію і викладено орнаменти. Історик переконаний, що це спроба зобразити давньоукраїнський княжий знак тризуб, повідомляє Большой Киев.

"Можу припустити, що саме таким чином на вищому місці, яке було видно, майстри-каменярі заклали княжі знаки, для того щоб продемонструвати того князя та того, хто ж був насправді замовником", – каже чоловік у власному відео. Тризуб вважався гербом династії Рюриковичів.

Історик сказав, що жодного разу про це не читав і не чув про це від корифеїв-гідів. Пояснює, що на такі речі не звертають уваги взагалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Унікальну давньоруську сокиру з тризубом продали на аукціоні

Храм Спаса на Берестові з 1990 року внесено до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Він є пам'яткою архітектури XI–XII ст. Українські вчені вважають, що церкву було зведено за правління князя Володимира Мономаха між 1113-м і 1125 роком як головний собор Спасо-Преображенського монастиря. Екскурсії храмом поновили після реставрації 29 вересня 2019 року.

Зараз ви читаєте новину «На давньому храмі виявили тризуб». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода