У Музеї Голодомору в Києві створили аудіогід 33 мовами світу. Це рекорд України.
Міжнародний проєкт "Аудіогід для кожного" Національний музей Голодомору-геноциду запустив у липні 2019-го. Передбачав переклад тексту оглядової екскурсії 33 мовами світу для розміщення інформації на аудіогідах.
"У Музеї доступна аудіоекскурсія 33 мовами – це чи не найбільша варіація мов з-поміж усіх музеїв світу. Протягом 1,5 року музейники разом із волонтерами, громадськими організаціями та посольствами займалися створенням, перекладом та начитуванням оглядової аудіоекскурсії та підписів до експонатів. Масштаби проєкту вражають: над аудіогідами працювали 20 організацій та 135 людей. Записали 170 годин аудіо", – йдеться в повідомленні пресслужби музею.
Аудіоекскурсія представлена такими мовами: англійська, хорватська, російська, французька, латиська, норвезька, італійська, польська, чеська, арабська, турецька, японська, іспанська, португальська, румунська, шведська, литовська, іврит, китайська (путунхуа), суахілі, гінді, вірменська, болгарська, білоруська, грецька, казахська, перська, в'єтнамська, угорська, корейська, українська, азербайджанська, кримськотатарська.
Нагородження музею дипломом рекордсмена відбудеться 2 червня о 12:00 у Залі пам'яті Музею - вул. Лаврська, 3.
У дійстві візьмуть участь генеральна директорка Музею Голодомору Олеся Стасюк, експерт Національного реєстру рекордів України Марк Орловський, доценти кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Оксана Конончук, кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно‑Східної Азії Кім Сук Вон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили поховання жертв Голодомору
Через відео до події приєднаються волонтери проєкту з різних країн світу: Махмуді Німа (Іран), Ян Навратіл (Чехія), Гульназ Десупова (Казахстан), представники української діаспори в Німеччині, Марина Дмитришин (Греція), Сальваторе Мацца (Італія).
Музей Голодомору – єдиний у світі музей, що розповідає про геноцид українців.
"Національний реєстр рекордів" – проєкт у сфері реєстрації та популяризації українських та світових досягнень в Україні. Заснований 10 жовтня 1989 року.
Американський штат Техас на місцевому законодавчому рівні визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу та визначив листопад 2021 року місяцем пам'яті про жертв цієї трагедії.
Про це йдеться в тексті Резолюції №253 Палати представників штату Техас, оприлюдненій на офіційному сайті законодавчого органу.
Коментарі