Ексклюзиви
субота, 29 травня 2021 22:21

Американський штат визнав Голодомор в Україні геноцидом

Американський штат визнав Голодомор в Україні геноцидом
Рішення підтримали 142 місцеві законодавці, і жоден не висловився проти. Фото: Главком

Американський штат Техас на місцевому законодавчому рівні визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу та визначив листопад 2021 року місяцем пам'яті про жертв цієї трагедії.

Про це йдеться в тексті Резолюції №253 Палати представників штату Техас, оприлюдненій на офіційному сайті законодавчого органу.

"Палата представників 87-го скликання законодавчого органу штату Техас цим визнає листопад 2021 року Місяцем пам'яті жертв геноциду в Україні та закликає жителів штату замислитися про Голодомор та вшанувати пам'ять загиблих", - йдеться у резолюції.

Зазначається, що рішення підтримали 142 місцеві законодавці, і жоден не висловився проти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили поховання жертв Голодомору

Комітет США з визнання Голодомору в Україні геноцидом, зі свого боку, висловив вдячність почесному консулу України Грегу Бучаю "за його зусилля і старання, спрямовані на сприяння поінформованості про Голодомор у штаті Техас".

Таким чином, підкреслили в комітеті, Техас став 23-ім американським штатом, який визнав геноцидом Голодомор 1932-33 років в Україні.

Голодомор 1932—1933 років - акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932 - 1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Кількість людей, які загинули від голоду, оцінювалась деякими істориками в 3,941 млн у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці, та склав 6,122 млн втрат ненародженими.

Зараз ви читаєте новину «Американський штат визнав Голодомор в Україні геноцидом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути