Понеділок, 12 квітня 2021 13:52

Мандрівники знайшли в пустелі амулет, пов'язаний із богом сонця

В ізраїльській пустелі Негев знайшли унікальний амулет у вигляді жука-скарабея. Знахідку пов'язують із богом сонця Ра.

Амулет побачили мандрівники з Єрусалима. Вони оглядали археологічний об'єкт на північному заході пустелі й одразу передали знайдену прикрасу археологам. На нижній частині амулету вирізані 2 кобри й ритуальна посудина, повідомляє видання Express.

Дослідники припускають, що амулет виготовили у IX чи VIII ст. до н. е. - майже за 1000 р. до народження Ісуса Христа. Вони зазначили, що зазвичай амулети-скарабеї не є рідкісними - їх носили давні єгиптяни та мешканці сусідніх країн. Але цей є унікальним. За весь час археологи знаходили лише два подібні - у Лівані та Єгипті. Цей же є першим, віднайденим в Ізраїлі.

Автор: Israel Antiquities Authority
  Амулет назвали першим подібним, виявленим на теренах Ізраїлю. 2 аналогічні знайшли в Єгипті та Лівані.
Амулет назвали першим подібним, виявленим на теренах Ізраїлю. 2 аналогічні знайшли в Єгипті та Лівані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли гробницю з муміфікованими кішками та жуками

Науковці також розповіли, що скарабеї мали міцний зв'язок із єгипетським пантеоном богів. Сама назва означала "той, хто народжує". Такий зв'язок між богом-творцем і жуком виник через своєрідні тлумачення єгиптян.

Спостерігаючи за жуком, що вилазив із купи овечого посліду, куди самиця відкладала своє яйце, вони інтерпретували це як акт спонтанного самотворення. А в перекачуванні жуком кульки з посліду вбачали аналогію з богом Ра, який котить Сонце небом. Скарабей символізував щоденне відродження ранкового Сонця.

Археологи подякували мандрівникам за знахідку. Її долучать до музейної колекції "Національні скарби Ізраїлю".

Нещодавно в пустелі Негев в Ізраїлі 11-річний хлопчик Цві Бен-Давид знайшов стародавній амулет у вигляді напівоголеної жінки зі складеними на грудях руками та хусткою на голові.

Він зробив знахідку під час сімейної поїздки в селище Нахаль ха-Бесор на півдні Ізраїлю. Відвідував туристичну стежку в річищі річки Бесор.

Знахідка дасть змогу розширити знання про культові практики в біблійні часи.

Зараз ви читаєте новину «Мандрівники знайшли в пустелі амулет, пов'язаний із богом сонця». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 822
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути