Грецькі археологи виявили найстаріші залишки вина, з тих, які знаходили в Європі в доісторичному поселенні. Їхній вік становить 6 тисяч років.
Відкриття має величезне значення, оскільки міняє уявлення про життя людей в період неоліту, в тому числі і про споживання ними вина.
"Мова йде про вражаюче і дуже важливе відкриття, - підкреслила археолог інспекції доісторичних і античних старожитностей і директор розкопок у Дікілі-Тас Димитра Міламіду. - Під час обстеження руїн доісторичної будівлі на археологічному майданчику були виявлені в горщиках кілька обвуглених ягід винограду, які перебували упроцесі вижимки. Цей факт доводить, що стародавні люди робили сік і, відповідно, вино з виноградних грон" .
Міламіду також додала, що "доти ми знали, що люди пили вино в бронзовому віці( приблизно з 1200 року до нашої ери), а тепер ми з'ясували, що процес виробництва вина був відомий задовго до цього періоду - з 4200 до нашої ери".
Знахідку виявили на розкопках, що відбуваються на археологічному майданчику Дікілі -Тас на південний схід від міста Драма в грецькій області Східна Македонія.
понеділок, 07 жовтня 2013
14:05
Люди пили вино ще 6 тисяч років тому
×
Коментарі
2