Близько 5 млн людей взялися за руки, з'єднавши Львів і Київ у найбільший "живий ланцюг". Його створили до 71-річчя злуки УНР і ЗУНР 21 січня 1990 року. Простягався на 700 км.
Акцію організував Народний Рух України. Підготовка до неї почалася у вересні 1989 року. Активісти від різних областей щомісяця збиралися на наради у Рівному. Спочатку акцію планували провести 22 січня, в понеділок. Але задіяти велику кількість людей у будній день було неможливо, тож подію перенесли на неділю 21-го.
В результаті ланцюг виявився на 170 км довшим, ніж планували. Офіційно його іменували "між Львовом і Києвом", але починався в Івано-Франківську. Шлях пролягав через Закарпаття, Стрий, Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир та до Києва. Багато учасників тримали синьо-жовті прапори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Соборності в Києві: береги Дніпра з'єднають "живим ланцюгом"
Щільність була неоднорідною – від 5-10 рядів у середмісті Львова до інтервалу в десятки метрів у деяких районах Київщини та Житомирщини. Штаб акції скеровував у такі місця автобуси з активістами із західної частини країни. Пальне для автотранспорту учасники акції забезпечували власним коштом, а представники медичної служби працювали на волонтерських засадах.
В незалежні Україні щороку 22 січня створюють живий ланцюг єднання як символ того, що український дух не згасає і народ завжди буде відстоювати власні інтереси.
У столиці на мосту Патона відбулася акція "Живий ланцюг Соборності". Вона приурочена до Дня соборності. Саме в цей день y 1919 році був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Традиційно учасники події приносять із собою українську символіку та атрибутику. У когось це жовто-блакитний прапор чи шарф, y когось синьо-жовта стрічка чи український віночок. Учасники події утворили 30-метровий жовто-блакитний прапор уздовж мосту. Він символізує духовну єдність сходу і заходу країни.
Коментарі