Про те, як Румунії, програвши у двох світових війнах, вдалось збільшити власну територію розповів для Gazeta.ua львівський історик Андрій Козицький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міклаш Хорті вже 1942 року зрозумів, що війну програно
"Найкраще ситуацію, коли від дипломатів залежить більше, ніж від солдат на полі бою ілюструє випадок, що трапився в Університеті Івана Франка у Львові на початку 1990-х років, - розповів історик. - Тоді з курсом лекцій приїхав відомий дипломат Анатолій Камінський. На одній з лекцій його запитали: "Чия зовнішня політика є найкраща?". Він одразу ж відповів — "Найкраща зовнішня політика — це румунська. Румуни - найкращі дипломати".
Дипломат пояснив це наслідками для Румунії участі у двох світових війнах.
"Румунія програла дві світові війни, але за цей самий час втричі збільшили свою територію, - пояснив Козицький. - Вони програли Першу світову війну. В Другій світовій війні вони вчасно приєдналися до тих, хто перемагав і караючи їхніх сусідів — насамперед болгарів та угорців - румунам приділяли території. Якщо говорити про наслідки другої світової війни, то вона справді не закінчилась тоді, коли замовкли гармати. Не раз дипломати робили не менш важливі вчинки, ніж солдати на полі бою".
×
Коментарі
3