Учені з Тюбінгеньського університету висунули гіпотезу, що одомашнення вовків у Європі відбулося близько 15 тис. років тому на південному заході Німеччини.
Підтвердження знайшли у печері Гнірсхеле землі Баден-Вюртемберг, дослідивши та датувавши залишки представників родини Canidae - псячих. До родини входять сучасні домашні собаки, вовки та лисиці, повідомляє Phys.org.
Дослідження показало, що кістки походять від численних різних генетичних ліній і нові геноми, отримані зі зразків, охоплюють весь генетичний діапазон від вовка до домашнього собаки.
Учені вважають що перехід від вовків до одомашнених собак, можливо, відбувся в цьому регіоні між 16 та 14 тис. років тому. Займалися одомашненням представники мадленської археологічної культури.
На сьогодні існують різні гіпотези щодо часу одомашнення вовків. Хронологічні рамки коливаються від 30 до 10 тис. років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, для чого давні мая розводили собак
Фрагмент кістки собаки віком 10 тис. років знайшли на узбережжі Аляски у печері. Він може розповісти про перехід первісних людей в Північну Америку з Євразії.
Пес помер під час кінця льодовикового періоду. Ця кістка є найстарішим підтвердженим слідом існування одомашненої собаки в Америці. Раніше залишки одомашнених тварин знаходили у штаті Іллінойс. Але собаки звідти молодші.
Коментарі