Пʼятниця, 19 лютого 2021 16:15

Кличка просять переглянути позицію щодо Бабиного Яру

Кличка просять переглянути позицію щодо Бабиного Яру
Українська громадськість занепокоєна діяльністю проєкту Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр". Фото: dw.com

Відомі митці, науковці, громадські активісти звернулися до мера Києва Віталія Кличка та до депутатських фракції Київради із закликом не підтримувати російський проєкт меморіалізації Бабиного Яру та провести громадські слухання.

"Підписала звернення, бо на нашій землі питанням пам'яті мають опікуватися українські громадяни та держава. Тут не місце російському проєкту. У нього залучені гроші російських олігархів. Їхня позиція щодо нашої історії може бути спотворена. Реалізація проєкту матиме для українців вкрай погані наслідки", - говорить відповідальний секретар Ініціативної групи "Першого грудня" Ярина Ясиневич

Є державний проєкт і саме він мав би бути реалізованим в Бабиному Яру.

"Він комплексно вшановує пам'ять Голокосту, як одного з геноцидів, що відбувся на території України. Не оминає жертв загиблих у Бабиному Яру за нацистської і комуністичної окупації України, жертв Куренівської трагедії", - каже Ярина Ясиневич.

Звернення громадськості потрібні і можуть бути дієвими.

"Це як з Майданом. Крапля в океані завжди якимось чином впливає. Якщо мовчатимемо, то в державі все відбуватиметься без впливу громадськості. Так хоча б маємо якийсь шанс і ніколи не варто опускати руки", - додає.

У зверненні до Віталія Кличка йдеться:

"Ми, представники громадянського суспільства, обстоюємо меморіалізацію Бабиного Яру та збереження історичної пам'яті жертв Голокосту та інших трагедій в українській історії. Для українського суспільства надзвичайно важливо, щоб обговорення цього питання відбувалося публічно, із залученням громадськості.

11 лютого до порядку денного засідання Київської міської ради було включено питання щодо передачі в оренду 3 земельних ділянок Благодійній організації "Фонд пам'яті Бабин Яр" для подальшої реалізації російського приватного проєкту меморіалізації Бабиного Яру - МЦГБЯ. Після того, як питання було зняте з розгляду, тому що нібито забракло голосів депутатів, голосування перенесли на 18 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кличко розповів, як виникла ідея створення меморіалу Голокосту в Києві

Громадськість неодноразово звертала увагу на безпосередню причетність до цього проєкту двох одіозних російських бізнесменів – Михаїла Фрідмана та Германа Хана, пов'язаних із керівником держави-агресора - Росії, Володимиром Путіним, і внесених тому у передсанкційні списки США. На наше переконання, будь-які проєкти в реаліях російсько-української гібридної війни, що триває 7 років, будь-які проєкти, що їх просуває путінське оточення, не можуть бути підтримані українською, зокрема київською, владою і реалізовуватися в Україні.

Принагідно привертаємо увагу до того, що 2017 року український уряд замовив державну концепцію комплексної меморіалізації Бабиного Яру. Концепція була розроблена і презентована на початку 2019 року робочою групою із 18 вчених Інституту історії України НАНУ під керівництвом професора Геннадія Боряка.

Для суспільства важливо, щоб будь-які проєкти, які стосуються культури та політики пам'яті України, відбувалися без участі нашого ворога – Росії та місцевих адептів кремлівського режиму.

Є вагомі підстави вважати, що цей приватний російський проєкт є черговою спецоперацією гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави. У цьому контексті заслуговує на увагу лист Служби безпеки України від 22.01.2021-го, у якому зазначено, що питання, які просуває МЦГБЯ, можуть бути використані для дискредитації України на міжнародній арені та звинувачень у нібито "порушеннях прав та свобод національних меншин у нашій країні.

"Приватний проєкт є черговою спецоперацією гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави"

Упродовж 2020 року у ЗМІ з'явилися близько 200 публікацій та декілька колективних звернень, зокрема 2 звернення українських євреїв, з тисячами підписів на підтримку українського проєкту та з критикою російського проєкту меморіалізації Бабиного Яру.

Уже зараз лобісти російського проєкту маніпулюють фактами та матеріалами, бо хочуть представити підтримку українського проєкту та протест громадянського суспільства проти російського проєкту як "протест проти меморіалу жертв Голокосту" і при цьому замовчують існування гідного українського проєкту меморіалізації Бабиного Яру.

Окремого розгляду заслуговує одна з провокаційних ідей МЦГБЯ – створення меморіальної синагоги на території Кирилівського православного кладовища у Бабиному Яру. Саме ця ідея згадана в листі СБУ як потенційно небезпечна для міжнародного іміджу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали проєкт незвичайної синагоги в Бабиному Яру

Наполегливо закликаємо міського голову Києва Віталія Кличка та депутатів Київської міської ради зняти з розгляду питання про виділення земельних ділянок приватному російському проєкту МЦГБЯ та провести широкі громадські слухання з питання меморіалізації Бабиного Яру на засадах української концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру від Робочої групи Інституту історії України НАНУ.

Ми наполягаємо на презентації перед депутатами Київради української державної концепції Комплексної меморіалізації Бабиного Яру перед тим, як розглядати будь-які питання, пов'язані з російським проєктом МЦГБЯ"

Звернення підписало понад 85 представників громадянського суспільства.

Раніше мер Києва Віталій Кличко в 79-ту річницю трагедії в Бабиному Яру заявив, що Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" у столиці створять, і пообіцяв докласти всіх зусиль для реалізації цього проєкту.

Зараз ви читаєте новину «Кличка просять переглянути позицію щодо Бабиного Яру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 81
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути