6 червня 1889-го у Києві народився механік, винахідник та авіатор Ігор Сікорський.
Навчався в Київському політехнічному інституті. Проектував гелікоптери, які на той час вважали неможливими. На власноруч сконструйованих літаках встановлював рекорди з дальності та швидкості польоту.
Працюючи на Російсько-Балтійському вагонному заводі у Ризі, побудував багатомоторний літак "Ілля Муромець". На ньому перелетів із Петербурга до Києва.
"У 25 років Сікорський став кавалером ордена Святого Володимира IV ступеня, рівного за значенням ордену Святого Георгія, але в цивільній сфері. Це давало йому дворянство. До 28 років вже був національним героєм. Але все це не запаморочило йому голову. Він був сповнений творчих планів і далекий від мирської суєти", - пише про Сікорського дослідник Вадим Михеєв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві створили дерев'яний літак
1918-го дізнався, що більшовики хочуть його розстріляти. Емігрував у Францію. За рік переїхав у США.
У приміщенні курника почав будувати літаки на продаж. Від композитора Сергія Рахманінова отримав $5 тис. - сучасні 1,8 млн грн. Сікорський заснував компанію та розробив серію літаків, які встановили світові рекорди. Гідроплан S-42 забезпечив регулярні рейси через Атлантичний і Тихий океани.
Гелікоптерами Сікорського почали користуватися президенти США. Для них збудували майданчик на території Білого дому.
Помер Ігор Сікорський у США 26 жовтня 1972-го. Компанію Sikorsky Aircraft успадкував його старший син Сергій.
У Києві Ігорю Сікорському присвячена виставка "Наш Сікорський" у Музеї української діаспори на вулиці Московській, 40Б.
Перший політ механіка Ігоря Сікорського на аероплані БіС-2 відбувся 4 червня 1910-го. Літак отримав назву за прізвищами студентів Київського політехнічного інституту Федіра Билінкіна, Василя Іордана та Ігоря Сікорського, які спорудили літак в ангарах КПІ на Куренівці у Києві.
Коментарі