Папа Римський Павло ІІІ 21 липня 1542 року прийняв закон, яким фактично наділяв кардиналів-інквізиторів необмеженою владою "захищати" віру. За три роки після закону інквізиція засудила, ув'язнила та стратила 800 "невірних".
"Ми даємо інквізиторам владу шукати тих, хто залишає шлях Божий і правдиву католицьку віру, або хто практикує це помилково, або хто в певному сенсі підозрюється в єресі. У кожному місті християнських королівств будуть радники Папи, які за цим слідкуватимуть" – йдеться у буллі "Licet ab initio" Павла ІІІ (1468-1549).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Камери для тортур ховали у підвалі церкви
Європою прокотилася хвиля кривавих відьомських процесів. Святій інквізиції рекомендували виступити проти диявола у всеозброєнні. Зізнання від підозрюваних отримували тортурами, а "винних" спалювали на вогнищах. "Не можна не зазначити, яку велику послугу інквізиція зробила людству тим, що знищила величезну кількість відьом. Протягом 150 років в Іспанії, Італії, Німеччини їх спалили щонайменше 30 тисяч", – писав сицилійський інквізитор Людвіґ Парамо 1598-го.
У Баварії наприкінці XVI ст. кат заробляв на страті відьом 169 талярів у "поганий рік". Німецький солдат у той же час отримував 1 таляр на місяць, кружку пива щодня й уніформу раз на два роки. Останні полювання на відьом відбулися у 1780–1790-х
31 травня 1992 року Папа Іван Павло II офіційно визнав, що інквізиція 1633 року здійснила помилку, силоміць змусивши вченого Ґалілео Ґалілея відректися від теорії Коперника.
Коментарі