При створенні Кременчуцького водосховища радянська влада затопила майже 200 сіл. Це сталося 65 років тому.
Рада Міністрів СРСР затвердила постанову про будівництво Кременчуцького гідровузла на Дніпрі навесні 1954-го. Тоді і було затоплено майже 200 сіл, 200 тис. жителів яких були вимушені залишити власні домівки, пише "UA: Черкаси".
Родина Івана Литвиненка була однією з тих, кому довелося залишити рідне село, стару Сагунівку, та будувати будинок у новому. Чоловіку тоді було 13 років.
"Зразу йшлося про те, що буде старе село виселятися наверх. Люди це сприйняли неоднозначно. Потім було зібрання у сільському клубі, там людей ознайомили з планом переселення. Куток, де я проживав, переселили сюди. Поруч із нами поселилися й наші сусіди", — розповів чоловік згадані подробиці того часу.
Чоловікові і досі сниться рідне село. Каже, добре, що в сільському музеї зберіглися макети 2 сіл, один із них — його. Зараз Іван Микитович облаштувався у новому будинку. Має господарство, вирощує у себе на подвір'ї квіти та дерева.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли сліди метеорита, який знищив кілька поселень у давнину
"Усі люди переселилися зі старих сіл на гору. І нова Сагунівка зараз розташована саме тут. Наші старожили пам'ятають старе село і згадують його з болем, із відчаєм, бо всім хотілося жити там, де народилися", — зазначила завідувачка народного музею села Сагунівка Ніна Кононенко.
Наразі створення Кременчуцького водосховища історики пояснюють дефіцитом електроенергії.
Воду Дніпра і Кременчуцького водосховища постійно отруюють. Великі підприємства роблять небезпечні викиди.
Коментарі