Польські археологи виявили дивний бронзовий артефакт із пелюстками під час розкопок біля перевалу Дуклі, Підкарпатське воєводство. Встановили, що його виготовили близько I тис. до н.е. - в епоху бронзи.
Дивна форма знахідки одразу привернула увагу вчених. Виріб нагадує "пропелер" і знаходиться у гарному стані. За своєю формою та наявністю отвору в нижній частині виробу артефакт схожий на елемент булави.
"Неможливо точно сказати, звідки взялася ця булава, але, швидше за все, вона належала якійсь культурі Близького Сходу - Іранській. Імовірно, нею володіла важлива людина. Булава була не тільки страшною зброєю, але і символом влади", - зазначив археолог із університету Жешува та керівник розкопок Войцех Пастеркевич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли горщик, на який саджали дітей давні римляни
Учені не можуть пояснити, чому дивний артефакт опинився на півдні Польщі 3 тис. років тому. Відзначають, що перевал Дукля є зручним проходом Карпатами з сучасної Словаччини у Польщу, повідомляє The History Blog.
"Недивно, що іноземна армія могла пройти ним у далекому минулому. Можливо, булава була втрачена в поході або бою", - констатував археолог.
Булава вже оголошена власністю Польської держави. Вчені планують визначити, з якого сплаву і коли саме її відлили. Виставлять у музеї в Жешуві. Найбільшу схожість знахідка має з булавою, яку знайшли неподалік Черкас, Україна.
В Іракському Курдистані на дні пересохлого водосховища виявили залишки палацу, збудованого 3400 років тому. Руїни тривалий час перебували під водами річки Тигр у водосховищі Мосул. Нещодавно рівень води сильно впав внаслідок засухи. Археологи почали розкопки. Вони знали, що у цій місцевості колись існувало місто імперії Міттані.
Коментарі