
Імператор Франції Наполеон скасував інквізицію в Іспанії 4 грудня 1808 року. Хотів встановити контроль над країною та реорганізувати церковне життя.
Починаючи з 430 р. до н.е. громадянський кодекс передбачав смертну кару за єресь. особливого розквіту інквізиція набула протягом наступних століть. Кожен, на кого впала бодай найменша підозра, змушений був доводити свою невинуватість або бути покараним церквою. А всім без винятку представникам судочинства належало співпрацювати з інквізицією під страхом відлучення від церкви.
З другої половини XVIII ст. інквізиція стала переважно політичною організацією. В епоху краху французької монархії і наполеонівських воєн положення інквізиції не було особливо міцним, проте з тим більшою енергією вона боролася проти революційних ідей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кардинали–інквізитори палили людей на вогнищах
Наполеон скасував інквізицію, але з падінням імперії 1814 року її було відновлено. "Реставрована" інквізиція діяла більш помірно, під час революційних подій 1820 року її скасували вдруге. Останнього єретика було засуджено і спалено 1826 року у Валенсії. Ця подія викликала невдоволення всієї Європи. Після втручання папи діяльність іспанської інквізиції було остаточно зупинено.
Папа Римський Павло ІІІ 21 липня 1542 року прийняв закон, яким фактично наділяв кардиналів-інквізиторів необмеженою владою "захищати" віру. За три роки після закону інквізиція засудила, ув'язнила та стратила 800 "невірних".
Коментарі