Ексклюзиви
Понеділок, 18 жовтня 2021 08:20

Християнську святиню вщент зруйнували

Християнську святиню вщент зруйнували
Сучасний Храм Гробу Господнього поділений між шістьма конфесіями християнської церкви. Фото: ttp://www.old-picture.com

Християнську церкву в Єрусалимі "Гробу Господнього" 18 жовтня 1009-го повністю зруйнував халіф Фатимід Аль-Хакім бі-Амр Аллах.

Вшановувати місце розп'яття, поховання і воскресіння Ісуса Христа почали ще перші християни. Тоді воно було ще за міською межею Єрусалима. Споруджена церква 335 року. Руйнувалася храм декілька разів у 614, 1009, 1244 роках.

Церкву на місці Гробу Господнього закладено Святою Єленою. До складу храмового комплексу ввійшли ймовірне місце Голгофи і місце обретіння Животворного хреста. Храмовий комплекс існував без суттєвих змін до загарбання в 614 році Єрусалима перським царем Хосровом ІІ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Французький король вилікувався у Єгипті

"Безумний правитель" Халіф Аль-Хакім 1009-го запровадив масові вбивства і винищення християн Єрусалима, руйнував християнські храми. Зруйнував вщент і Храм гробу, переслідував християн. У середині XII століття хрестоносці з розмахом відбудували храм у величавому романському стилі, надавши Храму зовнішній вигляд, за яким він відомий і дотепер.

Сучасний Храм Гробу Господнього поділений між шістьма конфесіями християнської церкви, є однією з найвідвідуваніших святинь християнства.

В фортеці Ель-Мансура біля Каїру 8 лютого 1250 року армію християн вщент розбили. В полон до мусульман потрапив король Франції Людовик IX з двома братами. Cьомий хрестовий похід закінчився поразкою християн.

Єгипет залишається осередком ісламу, а Людовік IX за двадцять років йде у Восьмий, останній хрестовий похід, в якому і помирає.

Зараз ви читаєте новину «Християнську святиню вщент зруйнували». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 544
Голосування Чи посадять Петра Порошенка за звинуваченням у державній зраді?
  • Так, давно пора
  • Ні, це політичне переслідування
  • Мені байдуже
Переглянути