19 грудня 1986 року науковець і дисидент Андрій Сахаров повернувся із заслання.
Був відправлений у заслання до міста Горький, за протест проти війни у Афганістані. Кола радянської інтелігенції різко засудили такий вчинок влади, але рішення партії не обговорювалося.
З приходом нового Генерального секретаря Центрального комітету Комуністичної партії Радянського Союзу Михайла Горбачова почалася демократизація і реабілітація дисидентського руху, пише сайт lib.sale.
Одним з прикладів реабілітації стало рішення про повернення до столиці академіка Сахарова. За клопотанням Генерального секретаря на засіданні Політбюро Центрального комітету Комуністичної партії на порядок денний було піднято питання про повернення Андрія Сахарова та його дружини Олени Боннер із заслання. 15 грудня Горбачов особисто подзвонив академіку та обговорив з ним умови повернення до Москви. Вже 19 грудня Андрій Сахаров повернувся до столиці та був відновлений у статусі академіка Фізичного інституту Академії наук СРСР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дисидент Микола Руденко працював сторожем у Конча-Заспі
Семен Глузман розказав, які уроки ми не винесли із більшовицького перевороту. Більшовицький переворот змінив життя не лише України та дореволюційної Росії, а й багатьох поколінь у країнах Європи.
"Радянська імперія полізла навіть у ті країни, де Російської не було. Історики та старі люди казали, що більшовики були більше відомі у Женеві, ніж на території дореволюційної Росії", - говорить він.
Коментарі