2 листопада 2000 року неподалік міста Тараща у 100 км від Києва знайшли обезголовлене тіло, у якому дружина та друзі впізнали журналіста Георгія Ґонґадзе. 16 вересня близько 22:30 31-річний Георгій пішов з роботи на бульварі Лесі Українки, але вдома так і не з'явився. Тіло журналіста Георгія Ґонґадзе поховали майже через 16 років після його смерті.
До цього журналіст заявляв, що наприкінці червня за ним влаштували зовнішнє спостереження на автомобілі "Жигулі". Вранці біля будинку та ввечері біля роботи. З цього приводу звертався з листом до тодішнього генпрокурора Михайла Потебенька про стеження за ним міліції і невідомих осіб. Ґонґадзе був першим головним редактором інтернет-видання "Українська правда", яке публікувало матеріали про президента Леоніда Кучму та його оточення. 4 березня 2005-го колишній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко застрелився. Є також версія, що його вбили. Того дня мав свідчити по справі Ґонґадзе в Генпрокуратурі.2005-го головними обвинувачуваними у справі стали начальник Головного управління кримінального розшуку Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач та полковник Микола Протасов, Олександр Попович і Валерій Костенко — працівники одного з департаментів МВС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тіло Георгія Ґонґадзе 16 років лежало в морзі
Арештували всіх, крім Пукача. Він переховувався. 2008 року Апеляційний суд Києва визнав арештованих винними в убивстві журналіста. Протасова позбавили волі на 13 років, Поповичу й Костенку дали по 12 років. Микола Протасов помер у Менській колонії на Чернігівщині. Пукача затримали 21 липня 2009-го в селі Молочки Чуднівського району на Житомирщині. Він зізнався у вбивстві. 29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив його до довічного ув'язнення. "Вирок мені стане зрозумілий, коли Кучма й Литвин будуть разом зі мною. Запитайте в Кучми й Литвина. Вони все розкажуть", - заявив Пукач.
22 березня 2016 року тіло журналіста поховали у дворі церкви Миколи Набережного на Подолі в Києві після проведення траурної церемонії. Тіло Георгія увесь цей час лежало в морзі, через тривале слідство та судовий процес.
Коментарі