Під словом фотошоп кожен має на увазі зміну фотографії, часто з наміром ввести в оману або обдурити. Але "фотошопити" почали задовго до появи програми для редагування зображень і навіть задовго до того, як з'явився персональний комп'ютер.
У CCCP кращі майстри фоторетуші працювали не тільки в кіноіндустрії, але і на пропагандистську машину, пише Сameralabs.
Британський письменник, дизайнер і колекціонер Девід Кінг збирав фотографії революційного діяча Лева Троцького, порівнювати оригінали, які можна було знайти на заході з відретушованими знімками.
Фото, зібрані протягом багатьох років, Кінг опублікував у книзі "Комісар зникає. Фальсифікація фотографій і мистецтва в сталінську епоху".
"Як і їхні колеги в Голлівуді, фоторетушер в радянській Росії проводили довгі години, згладжуючи недосконалості шкіри, допомагаючи камері фальсифікувати реальність. Щоб згладити на фотографіях обличчя Сталіна відмітки віспи, були потрібні виняткові навички в роботі з аерографом. Але за часів "великої чистки", що бушувала в кінці 1930-х років, з'явилася нова форма фальсифікації. За фізичним знищенням політичних опонентів Сталіна руками таємною поліцією - було стирання їх зображень з усіх форм ілюстрацій", - йдеться в анотації до книги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правда про життя в СРСР: серія замальовок радянської дівчинки
Використовуючи інструменти, які зараз здаються донезмоги примітивними, радянські фоторетушер робили все, щоб з фотографій зникли колись відомі особистості. А товариш Сталін, виглядав би єдиним вірним другом, товаришем і наступником Леніна, лідера більшовицької революції і засновника СРСР.
Сьогодні фотошоп, особливо в інтернеті постійно присутній на фотографіях неймовірних красунь різного ступеня оголеності. Вже важко уявити, як же виглядають природні, звичайні, по-справжньому красиві дівчата. Але фотографії часів Радянського Союзу доводять, якими прекрасними можуть бути жінки і без стороннього втручання.
Коментарі