Ексклюзиви
Середа, 01 квітня 2020 13:44

Фермер-поляк знайшов скарб із 1,7 тис. срібних монет біля українського кордону

Показали скарб із 1,7 тис. срібних римських монет, виявлених торік польським фермером Маріушем Ділем у полі селища Тихобіж, за декілька км від кордону з Україною. Вважають, що їх залишили представники племені вандалів, коли рятувалися від навали готів.

Монети були розкидані на великій площі. Чоловік зібрав усе, що міг, а потім повідомив про знахідку археологів із музею міста Грубешова. Тоді команда, що прибула на місце, знайшла ще 137 денаріїв та 8 бронзових заклепок. Припускають, що десь приховано дерев'яний або шкіряний контейнер, в якому зберігали скарб, повідомляє The History Blog.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У церкві під підлогою виявили скарб

Майже всі монети - срібні денарії I-III ст. н. е. Їх викарбували за часів правління римських імператорів Нерви (69 -98 рр.) та Септимія Севера (193-221). Скарб важить понад 5,5 кг. Це дає привід вважати його одним із найбільших римських скарбів, знайдених будь-коли на теренах Польщі.

У зазначений період область населяли вандали - східнонімецький народ, що допомагав Риму в боротьбі проти інших германських племен, а в другій половині II ст. був витіснений готами на захід. Учені кажуть, що, ймовірно, ситуація була настільки поганою для вандалів, які тікали від готів, що вони заховали або втратили все найцінніше. Повернутися за коштами змоги не мали, що не не дало можливості провести набір нових бійців. Тому готи без жодних перешкод поширилися південним сходом і окупували землі, що нині належать Україні.

Автор: Muzeum w Hrubieszowie
  У Польщі, неподалік українського кордону, виявили скарб з 1753 римських монет
У Польщі, неподалік українського кордону, виявили скарб з 1753 римських монет
Археологи виявили скарб срібних римських монет, яким понад 1,7 тис. років на горі Цугерберг у Швейцарії. Усі монети антоніани - так називали срібні гроші, карбування яких розпочали 215 року за наказом імператора Каракалли. Назва монет походить від його повного імені - Марк Аврелій Антонін.
Зараз ви читаєте новину «Фермер-поляк знайшов скарб із 1,7 тис. срібних монет біля українського кордону». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода