Facebook видалив акаунт канадської журналістки та блогерки українського походження Устини Стефанчук про злочини радянської армії у Львові в червні 1941 року.
"Фейсбук видалив мій акаунт остаточно, принаймні так сказали, за допис про мою родинну історію звірств щодо мого народу й фото жінки у вишитому вбранні. Зараз друзі, яким я безмежно вдячна, намагаються це розв'язати. Але факт того, що ФБ витирає всю інформацію людини з її дописами, фото, архівами без права мати доступ до контенту й без права на апеляцію, є неправильним. І про це потрібно говорити!" – написала вона.
Журналістка втратила доступ до своєї групи "На своїй не своїй землі" у Facebook. Усі її дописи в групі зникли.
Соцмережа листом повідомила, що акаунт видалили остаточно начебто через порушення стандартів спільноти.
У дописі жінка розповіла про події 3 липня 1941-го. Тоді радянська армія відступала зі Львова та знищила десятки тисяч українців.
На світлині зображена 20-річна Марія Лис. У Львові вона навчалася на бухгалтерку. Після приходу більшовиків займалася торгівлею. Після масових убивств намагалася знайти близьких, яких забрали чекісти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батька Бандери розстріляли перед приходом німців у Київ
"А ще це фото нині стало символом тривоги за сьогодення. Його публікація з інформацією про масові вбивства енкаведистами влітку 1941-го стала приводом для видалення профілю Усті Стефанчук - львів'янки, нині канадійки, дослідниці, дописи якої завжди цікаві й дотепні", - прокоментував депутат Володимир В'ятрович.
Користувачі Facebook на підтримку Стефанчук закликають поширювати текст її допису.
22 червня 1941-го о 03:15 після артилерійської та авіаційної підготовки німецькі війська перейшли кордон СРСР. За 45 хв. міністр іноземних справ Німеччини Йоахім Ріббентроп вручив радянському послу в Берліні ноту про оголошення війни, а ще за 1,5 год. німецький посол у Москві зробив аналогічну заяву міністру закордонних справ В'ячеславу Молотову.
Того ж дня війну СРСР оголосили Італія та Румунія, наступного - Словаччина, 25 червня - Фінляндія, а 27 червня - Угорщина.
Коментарі