Київський князь Ігор одружився з донькою боярина Ольгою у 903 році. Єдиною відомою нам дитиною був син Святослав, який народився у 937 році. У деяких документах згадуються ще два імені – Предслава і Володислав. Але далі вони з історії зникають.
Ольга залишилася вдовою при малолітньому синові Святославі в 945 році. Коли її чоловік Ігор Рюрикович зібрав данину з древлян, він вирішив що вони можуть дати більше і повернувся вимагати оплату вдруге. Древляни стратили його, розірвавши навпіл. Святославу на той момент було 7 років.
Із "Повісті временнних літ" відомо, що Ольга жорстоко помстилася древлянам. Вони хотіли одружити Ольгу із своїм князем Малом. Коли прибули посли до Києва, Ольга наказала розтопити баню, закрила їх всередині і підпалила, пише сайт myukraine.org.ua..
Через рік княгиня Ольга взяла в облогу древлянське місто Іскоростень. Облога тривала довго, і Ольга вирішила перемогти древлян хитрістю. Попросила прислати їй по три голуби та по три горобці з кожного двору. Древляни здивувалися такій великодушності та одночасно зрадівши, відправили їй те, що попросила вона. Дружинники відступили, а як опустилась ніч на Іскоростень, вони прив'язали до лапок трут та підпаливши його, випустили птахів на волю. До світанку від міста лишився тільки попіл.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затишне місто Коростень на Житомирщині – справжнє відкриття для туристів
Померла княгиня 11 липня 969 року. Була похована згідно з християнським звичаєм у київському храмі святого Миколая.
Ольга перша прийняла християнство серед князів Києва. Коли вона приїхала Царгород, імператор зауважив її красу, тому вирішив з нею одружитись. Однак, це не входило у плани княгині. Вона сказала, що одружиться з імператором, але тільки після того, як прийме християнство. А також наголосила, що хоче аби саме імператор був її хресним татом. Після церемонії, коли володар знову нагадав про одруження вона відповіла: "Чи може дочка одружуватись з батьком?".
Однак син Ольги Святослав відмовився приймати християнство. Тому Київська Русь ще сотню років залишилася язичницькою. Решту свого життя княгиня Ольга провела будуючи християнські церкви та монастирі. Так у Йоакимівському літописі згадується про будівництво в Київському акрополі дерев'яного храму святої Софії, а у "Повісті временних літ" говориться про великий київський палац княгині Ольги.
Коментарі
2