У Чехії археологи знайшли докази того, що європейці у льодовиковий період вживали в їжу м'ясо вовка.
Польські археологи збирали докази цього протягом кількох років. Вони провели розкопки в Павловому і Нижньому Вестоніце поблизу чеського міста Брно. Раніше вважалось, що люди добували вовків виключно заради шкур, а їхнє м'ясо було неприємним людям, передає Nauka w Polsce.
Під час розкопок у давньому поселенні в Чехії виявили тисячі фрагментів крем'яних знарядь, інструменти і прикраси, зроблені з кісток.
"При огляді кісток вовків ми виявили десятки зразків, на яких видно чіткі сліди порізів. Деякі з них були залишені палеолітичними мисливцями при знятті шкур, але є й такі, які можуть бути пов'язані тільки з розробкою туші. Тобто, це сліди розрізання туш на більш дрібні частини", - повідомив доктор Петро Войтал з Краківського інституту систематики та еволюції тварин при Польській академії наук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У печері знайшли прикрасу, якій 40 тис. років
Характер слідів вказує на те, що м'ясо ретельно зрізали з кісток. Аналогічні сліди знаходять на кістках інших тварин, м'ясо яких люди вживали в їжу.
Подібні сліди знайшли також на кістках росомах, песців і лисиць. Це вказує на те, що європейці льодовикового періоду інколи харчувалися м'ясом цих тварин.
"Як правило, у поселеннях цього часу переважають кістки травоїдних тварин. Ймовірно, люди з великим задоволенням вживали в їжу їх м'ясо. Але представляється логічним і те, що у разі полювання на вовка відмова від м'яса було б значною втратою, особливо в ті періоди, коли видобутку ставало менше. Схоже, що всі частини туш цих хижаків використовувалися по максимуму", - повідомив Войтал.
Археологи виявили найдавніші нитки, виготовлені неандертальцями. Їм близько 50 тис. років. Нове відкриття свідчить, що неандертальці створювали нитки і шнурки з природних волокон задовго до того, як людина розумна оволоділа цією технікою
Коментарі
3