Доісторичні художники страждали від кисневого голодування, коли малювали у печерах.
Такий висновок дослідники зробили, вивчивши наскельні малюнки в печерах, пише CNN.
Дослідники з Тель-Авівського університету виявили, що багато малюнків часів палеоліту розташовані в залах або вузьких проходах глибоко всередині печерних систем. Ними можна було пересуватися лише з факелом. А вогонь знижував рівень кисню.
Вчені кажуть, що люди раннього палеоліту не жили в глибині печер. Але малюнки найчастіше виявляють саме там.
Під час малювання доісторичні художники стикалися зі сплутаністю свідомості, дезорієнтацією, галюцинаціями, вважає професор доісторичної археології Ран Баркай.
"Живопис в цих умовах був свідомим вибором, покликаним допомогти їм взаємодіяти з космосом. Цей стан використовувалося для зв'язку з непізнаним", - припускає Баркай.
Дослідники кажуть, що печери відігравали важливу роль в системах вірувань періоду пізнього палеоліту. Вони могли слугувати актом ініціації, якщо при цьому були присутні діти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розшифрували найдавніший дорожній знак
"Подальші дослідження дозволять з'ясувати, чому дітей брали в ці глибокі печери, а також з'ясують, чи змогли люди виробити стійкість до низького рівня кисню", - відзначають вчені.
В австралійському регіоні Кімберлі виявили давній наскельний малюнок. На скелі в натуральну величину було зображено кенгуру. Експерти вважають, що малюнку близько 17,5 тис. років.
Коментарі