Виявлено загублений після Нюрнберзького трибуналу особистий щоденник одного з ідеологів нацизму Альфреда Розенберга. На думку дослідників, частина інформації, яка міститься в ньому, суперечить вже відомим документам.
Записи охоплюють період з 1936 по 1944 роки і містять невідомі раніше факти про політику Третього райху, плани нападу на Радянський Союз, розбіжності всередині гітлерівського режиму. Зокрема, Розенберг описує свої зустрічі з Гітлером, Генріхом Гіммлером і Ґерманом Ґерінгом.
"Щоденник має важливість для дослідження нацистської епохи, в тому числі історії Голокосту", - йдеться в заяві експертів Меморіального музею Голокосту в Вашингтоні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Англійці дізналися про готовність Японії до війни ще на початку 1941-го
Відомості, що містяться в щоденнику, можуть, на думку фахівців, "суперечити відомим на сьогоднішній день документам".
Очікується, що на цьому тижні представники імміграційної і митної поліції США, Мін'юсту та музею Голокосту на прес-конференції розкажуть, як саме вдалося виявити цінний документ.
Альфред Розенберг з 1933 року обіймав посаду голови зовнішньополітичного управління Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії (НСДАП), а в 1941 зайняв пост райхсміністра східних окупованих територій. Йому приписують авторство таких понять нацистської ідеології, як "расова теорія", "остаточне вирішення єврейського питання", відмова від Версальського договору і боротьба проти "виродження мистецтва".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Німцям остогидло самим нести провину"
Після закінчення війни він був заарештований англійцями. Міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі визнав його одним з головних військових злочинців і засудив до смертної кари через повішення, вирок був приведений у виконання 16 жовтня 1946-го.
Щоденник Розенберга використовувався в ході трибуналу в якості доказу, однак після суду зник.
За деякими даними, обвинувач від американської сторони на Нюрнберзькому процесі Роберт Кемпнер міг вивезти щоденник в США. Через кілька років після смерті Кемпнера в 1993 році спадкоємці погодилися передати його документи музею Голокосту, однак щоденник серед паперів знайдений не був.
Коментарі
4