Gazeta.ua пропонує переглянути світлини, зроблені Центральній Америці – на території сучасної Гватемали. Фото датуються 1910-1920-ми роками. Зберігаються у Бібліотеці Конгресу США.
На фото є діти, які палять сигари. Саме з Гватемалою, а не Кубою історики пов'язую появу сигар. Там знайшли посудину із зображенням чоловіка, який палить тютюнове листя, перев'язане ниткою. Припускають, що це був індіанець майя. Сам процес тютюнопаління індіанці називали "сегар". Від цього слова в подальшому і пішли "сигара".
Гватемальці навіть свого покровителя – Святого Сімона зображують за курінням. В храмах у рот скульптурі святого вставляють запалену цигарку чи сигару.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шашлики, варення і килими – чим жив Узбекистан у 1950-х
На початку ХХ століття в Гватемалі місцеві жителі працювали на кавових плантаціях. Зерна продавали у Європу. Другим експортним товаром були банани. Їх плантації почали закладати американці, після дозволу брати землі в оренду наприкінці ХІХ століття.
В цифровому архіві Університету Вісконсін-Мілуокі в США зберігаються кольорові світлини зроблені у Монголії 1964-го.
За 40 років до того тут проголосили Монгольську Народну Республіку. Вищим органом народної влади був Великий народний хурал. Але країна була залежна від Радянського Союзу. Інші держави її не визнавали.
Коментарі