1 червня 1925 року генконсул Китаю в Сан-Франциско знайшов у місті китайських дітей-сиріт і влаштував для них урочисті заходи з нагоди національного свята Дуань-у-Цзе - Фестиваль човнів-драконів. Він символізує початок літа. Такий задум дипломата не залишився непоміченим.
Дуань-у також називають "подвійною п'ятіркою". Він припадає на п'ятий день п'ятого місяця за місячним календарем.
Найбільш поширене в цей день змагання у веслуванні на човнах, що зображають драконів. Традиційно в цей день особлива увага приділялася дітям. Їм робилися намиста і браслети з різнокольорових ниток, гарні вишиті сумки. На лобі малюка батьки малювали китайський ієрогліф 王 (ван), що означає "князь". Для "самооборони від напастей" дітей вчили робити луки і стріли. Ця традиція поширена у Японії.
У Китаї свято Дуань-у отримало статус "національної культурної спадщини" 2006 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що не можна робити у тиждень після Трійці
1 червня 1925 року була ще одна знакова подія. У Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої тривало обговорення проблем дітей. Вважається, що саме ці дві події стали визначальними при виборі дати свята, пише сайт "112".
Офіційним роком народження Міжнародного дня захисту дітей вважають 1949 рік. Тоді в Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок. На ній було вирішено заснувати дитяче свято. Таке рішення було обумовлене жахливим становищем дітей по всьому світу в післявоєнний період. Багато неповнолітніх залишилися сиротами, хворими, без домівок та їжі.
Плату за навчання в старших класах середніх шкіл в СРСР скасували 10 травня 1956 року, після смерті Сталіна.
Впродовж 16 років у Радянському союзі у старших класах існувало платне навчання. Розмір річної оплати становив 200 рублів - в столичних школах. 150 рублів коштувало навчання за рік у інших.
Такий розмір оплати встановили в26 жовтня 1940-го.
Коментарі