Сьогодні відзначають День пам'яті та примирення. 8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. У цей день в Європі вшановують пам'ять полеглих у боротьбі з нацизмом та мирних жителів, що загинули у роки окупації.
Друга світова війна почалась 1 вересня 1939 року з нападу гітлерівських військ на Польщу. Цього ж дня війна почалась для українців, які служили у польській армії.
Упродовж 1939-1941 років завдяки серії успішних військових кампаній та низки дипломатичних заходів нацисти захопили більшу частину континентальної Європи. У той же час Радянський Союз анексував повністю або частково території сусідніх європейських держав: Польщі, Румунії, Фінляндії та країн Балтії, що відійшли до його сфери впливу на підставі Пакту Молотова-Ріббентропа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сталін винен у початку Другої світової нарівні з Гітлером - історик
22 червня 1941 року війська Німеччини та її союзників чисельністю 3.5 млн осіб вторглися в Радянський Союз. Намагалися завоювати "життєвий простір" у Східній Європі. Відкрили найбільший в історії сухопутний фронт. Німецькі війська спершу швидко окупували західні регіони СРСР, але пізніше почали зазнавати поразки.
У 1944 році армії західних альянтів визволили Західну та Центральну Європу. Радянські війська перейшли у контрнаступ.
7 травня 1945 року у французькому місті Реймс начальник Оперативного штабу Вермахту генерал-полковник Альфред Йодль підписав Акт про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил. Документ встановив перемир'я на фронтах Другої світової війни.
Коментарі