У мережі з'явилися фотографії місць де любили гуляти кияни на поч. XX ст. Одним з таких місць був Київський Миколаївський парк - тепер Парк імені Тараса Шевченка.
Парк виник навпроти університету ім. Святого Володимира - тепер Київського національного університету ім. Тараса Шевченка випадково. У 1860-х тут насадили невеликий університетський сквер. Але в 1870-тих депутати Київської міської думи розділили майбутню територію парку на ділянки для продажу в приватні руки. Залишили лише невеличкий шматок землі під монумент царя Миколи I, повідомляють Хроніки прекрасної епохи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою побачив Шрі-Ланку наприкінці ХІХ ст. граф із Галичини – добірка фото
Допомогла щаслива випадковість. 1876-го Київ відвідав бразильський імператор Педру II, який оглядав місто в супроводі місцевого начальства. Побачивши пустир перед будівлею університету, він висловив генерал-губернатору своє захоплення передбачливістю місцевої влади, які зберегли місце для такого потрібного парку.
Тоді начальник краю тут же зробив знак міському голові, і той запевнив найяснішого гостя, що він в точності вгадав задум мерії. Після цього від розпродажу ділянок довелося відмовитися, і перед університетом насадили дерева і кущі. У центрі, як і було передбачено, спорудили пам'ятник імператору Миколі І, відкритий в 1896 році, після чого парк став називатися Миколаївським.
У мережі опублікували фото робітничого селища Гришине - тепер Покровськ, Донецька область на початку XX ст.
Виникнення селища пов'язано з будівництвом Катерининської залізниці 1880-го. Станцію назвали в честь найближчого до неї села - Гришине. Входило до складу Гришинської волості Бахмутського повіту Катеринославської губернії.
Першими жителями пристанційного селища були селяни навколишніх сіл, а також переселенці з північних губерній України та центральної Росії.
Коментарі