Археологи знайшли залишки храму, золоті прикраси та монети у затонулому давньоєгипетському місті Геракліоні. Його виявили ще 2000-го. Відтоді вчені відкривають його таємниці.
Команду дайверів очолює археолог Франк Годьо. Саме він відкрив місто 19 років тому. За допомогою новітніх інструментів сканування вчені отримали зображення великої кількості артефактів, що знаходяться на морському дні. Деякі з них вдалося дослідити та дістати. Окрім монет і золотих прикрас, дослідники витягнули на берег шматок церемоніального човна завдовжки 13,5 м. Його використовували в обрядових цілях, повідомляє Live Science.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені знайшли єгипетську Атлантиду
Скарби, що виявлені в Геракліоні, датуються епохою царя Птолемея II, який правив у 283-246 р. до н.е. Поруч із ними виявили гончарні вироби.
Разом із Геракліоном вчені дослідили підводне місто Канопус у затоці Абу-Кір, неподалік Олександрії. Там знайшли древній будівельний комплекс.
Всього за останні 15 років археологи виявили 64 корабля, 700 якорів, скарбницю золотих монет, 5-метрові статуї та руїни храму бога Амона.
У давнину в гавані Геракліона перевантажували судна, які прибули в Єгипет для подальшого перевезення їх Нілом. Крім кораблів, під водою були знайдені монети, афінські торгові ваги, статуї єгипетських богів, таких як Осіріс, Ісіда та Гор.
"Геракліон відігравав важливу роль у торгівлі східного Середземномор'я, бо це місто було першою зупинкою для іноземних купців на єгипетському кордоні", - сказав Ванн дер Уїлт із Оксфордкого університету.
Коментарі