Ексклюзиви
Пʼятниця, 18 січня 2019 10:10

Чому українці масово вступали до німецької дивізії: історія 94-річного есесівця

Автор: Валерій Шмаков
  Володимир Клос у складі дивізії ”Галичина” брав участь у боях із радянською армією
Володимир Клос у складі дивізії ”Галичина” брав участь у боях із радянською армією

До німецької дивізії СС "Галичина" 1943-го зголосилося 85 тис. українців. Про вступ до дивізії і воєнні роки розповів журналу "Країна" 94-річний ветеран Володимир Клос. З 2006-го він живе у місті Городок на Львівщині. До того 45 років прожив у США.

"Німці нічого не обіцяли. Вони нас ненавиділи, ми – їх. Мали бажання воювати на східному фронті, в нас була потреба у зброї та вишколі. Знали, що в потрібний момент обернемо зброю у боротьбі за Україну. Але у них бракувало людей у війську. Вже всім тоді відомо було, що німці програють війну. Ми чекали вдалого моменту боротися за Україну", - розповідає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Чую, шапка від пострілу злетіла з голови" - 96-річний ветеран УПА про свій перший бій

1 вересня опинився у вишкільному таборі в Гайделягері, поблизу польського міста Дембіци.

"Нас муштрували три місяці. Вишколювали нас із криком та образами, німців – так само. Цей спосіб нагадує теперішній американський. Старший може верещати й командувати, але торкнутися вояка права не має", - каже Володимир Клос.

  Володимир Клос на військовому вишколі у віці 16 років
Володимир Клос на військовому вишколі у віці 16 років

Про війну прочитав у газетах. 7 вересня 1939-го пас корови і помітив у небі зо п'ять літаків. Упали чотири бомби. Як літаки полетіли далі, я повернувся до корів. Наші були цілі, а сусідські – вбиті. Ще загинули кілька людей.

Зараз ви читаєте новину «Чому українці масово вступали до німецької дивізії: історія 94-річного есесівця». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі