Середа, 18 листопада 2020 15:29

Це зміст України. Презентували платформу для збору коштів на Музей Голодомору

У Києві презентували краудфандингову платформу "Зерна правди". Вона допоможе зібрати кошти для створення та втілення проєкту основної експозиції Музею Голодомору.

"Це ганьба для України, що лише на 30-му році незалежності музей тільки будують. Він мав з'явитися ще 20 років тому. Це надзвичайно важливо. Це зміст України, це її історія, її життя. Це якби війну закінчили і не поставили ніякого пам'ятника. Перебільшити значення музею просто не можливо. Це не тільки музей, це частина життя нашої нації. Я вважаю, що через цей музей має пройти усе молоде покоління. Це не просто музей, це й виховний центр. Сучасний меморіал - це теж важливо, але цього мало", - сказав Микола Онищенко з Луганську, що пережив Голодомор у 7-річному віці.

Будівництво музею призупинили, коли до влади прийшов Віктор Янукович. У 2016 році розпочався процес затвердження будівництво другої черги музею. У 2017 проєкт отримав схвальні відгуки від ЮНЕСКО. Це важливо, бо музей будується на схилах Дніпра. Висновок свідчить, що він не пошкоджує природу річки.

Автор: zernapravdy.org
  Платформа «Зерна правди» (zernapravdy.org) розроблена як можливість кожному, незалежно від фінансової спроможності, соціального статусу, рівня публічності, стати благодійником Музею Голодомору
Платформа «Зерна правди» (zernapravdy.org) розроблена як можливість кожному, незалежно від фінансової спроможності, соціального статусу, рівня публічності, стати благодійником Музею Голодомору

"Потужна команда архітекторів київської та польської архітектурних груп виконала розробку проєктної документації. У 2017 році ми затвердили проєкт і розпочали будівництво. На сьогодні вже збудовано півтора поверхи. Загалом буде чотири.

До весни наступного року плануємо повністю збудувати каркас будівлі та завершити каркас пішохідного мосту. Він поєднуватиме музей з автомобільною площадкою на іншій стороні Дніпровського узвозу. Сподіваємось, що карантин нам не завадить. У цьому році були деякі складнощі, але ми будівництво не зупиняли. Сподіваємось, що будівельники плідно попрацюють і наступного року і в намічені терміни ми здамо об'єкт в експлуатацію", - повідомив директор будівництва Андрій Замогильний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запускають краудфандингову платформу "Зерна правди"

"Мій мотив - це цінності. Вони не мають початку і не будуть мати закінчення. Ми пам'ятаємо, що зерно правди, зерно відповідальності - це те, що гуртує. Це те, що змушує кожну людину задуматися над майбутнім наших поколінь, нашої держави України. Будучи першим віцепрем'єром я проводив координацію багатьох робіт. Але за дорученням голови уряду Володимира Гройсмана, президента Петра Порошенка, я та Іван Васюник взялись за спорудження музею.

Десять мільйонів людей були вбиті геноцидом

У 2018-2019 році був створений музей Інституту досліджень Голодомору. Пропозиції Івана Васюника і спонукали дивитися на зерно правди. Наша організація проводить дослідження спільно з фондом, Інститутом досліджень Голодомору, Світовим конгресом українців для того, щоб побачити реальну правду. Ця правда не досліджена. У 2018 році разом з Київським національним університетом відбулася міжнародна конференція "Штучні голоди в Україні ХХ століття". Ці зернина правди були покладені у відповідальність, яку ми хочемо зробити на сьогоднішній день, як спільний міжнародний проєкт. Це спонукає, це відповідає правді, яка фактично говорить про те, що десять мільйонів людей були вбиті геноцидом. Це та пам'ять, та відповідальність, та зернина, яку прийме кожен українець світу. Наша правозахисна організація прийняла одноголосне рішення, що ми спільно будемо працювати, щоб у 2024 році був музей", - сказав голова міжнародної правозахисної групи Меморіал імені Василя Стуса Степан Кубів.

Віцепрезидентка Світового конгресу Українців Олена Кошарна розповіла, що народилася в Канаді, її батьки та предки прищепили мені велику любов до України.

Внесок кожного стане визначальним для розбудови цілісного музейного комплексу, якого Україна та світ чекають майже 90 років

"Голодомор - це особиста трагедія моєї родини. Всі вони пережили Голодомор. Усі, хто знає мене знає, що в моєму офісі є портрет моєї бабусі. Вона мій ангел-охоронець, Олена Гайворонська-Кошарна. Вона теж пережила Голодомор у Кадіївці. Зараз це окупований Стаханов на Луганщині. Сьогодні я закликаю вас зробити свій посильний внесок на краудфандинговій платформі "Зерна правди" для підтримки будівництва Музею Голодомору в Києві. Внесок кожного стане визначальним для розбудови цілісного музейного комплексу, якого Україна та світ чекають майже 90 років. Разом ми нарешті зможемо відкрити та донести світові правду про причини, наслідки та назвати в голос імена жертв Голодомору. Перший у світі музей Голодомору має бути завершений. Долучайтеся", - закликала Олена Кошарна.

Автор: zernapravdy.org
  Платформа «Зерна правди» (zernapravdy.org) розроблена як можливість кожному, незалежно від фінансової спроможності, соціального статусу, рівня публічності, стати благодійником Музею Голодомору
Платформа «Зерна правди» (zernapravdy.org) розроблена як можливість кожному, незалежно від фінансової спроможності, соціального статусу, рівня публічності, стати благодійником Музею Голодомору

"За таку справу, як Музей Голодомору, відповідає кожен з нас. І не лише тому що ця трагедія торкнулса майже кожної української родини. А й тому, що правда про Голодомор формує новітню українську націю. Вона закріплюється і наш дух свободи. Я хочу сказати, що пані Олена Кошарна не лише закликає. Вона, як успішна людина, вже зробила дуже вагомий внесок у будівництво музей. Так само, як і відомі українські підприємці. Наприклад, засновниця фармацевтичної компанії "Фармак" Філя Жебровська, засновник "Миронівського хлібопродукту" Юрій Косюк. Сьогодні з нами Тарас Кіцмей, засновник однієї з найбільших в Україні ІТ-компаній SoftServe, який зробив разом із нами цю платформу. Відповідальна за творення музею в тому числі і держава. Чому? Бо ціною загиблих людей ми відновили незалежність", - повідомив голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду розвитку меморіалу жертв Голодомору Іван Васюник.

Відповідальна за творення музею в тому числі і держава. Чому? Бо ціною загиблих людей ми відновили незалежність

Він вважає символічним, що будівництво музею відновилось після Революції Гідності. Минулого року на вшануванні пам'яті жертв Голодомору президент Володимир Зеленський визнав цей проєкт пріорітетним і вказав на необхідність його завершити до 2023 року.

"Відповідає держава і відповідає весь світ. Ми разом реалізуємо цей непростий проєкт. Адвокатами в світі є дуже високі та поважні люди духовну опіку над створенням музею взяли на себе глави українських церков. Глава Православної церкви України Блаженнійший Епіфаній, голова УГКЦ Блаженнійший Святослав. Опіку за кордоном здійснює Світовий конгрес українців - Павло Гроц, Степан Романів, голова Канадсько-української фундації Богдан Онищук. Він узяв на себе велику ношу збору фондів за кордоном. Ми маємо у наглядовій раді президента Віктора Ющенка. Завдяки ньому світ та Україна дізналися перші горстки правди про цю трагедію, і завдяки якому у 2008 році була збудована перша частина меморіалу. Адвокатами є відомі у цілому світі друзі України, зокрема колишні прем'єри Канади Стівен Гарпер та Австралії Тоні Еборт", - додав Іван Васюник

Розпочалась презентація краудфандингової платформи "Зерна правди". Команда Міжнародного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору розробила її спільно з IT-компанією SoftServe. Збиратимуть благодійні внески з метою створення та втілення проєкту основної експозиції Музею Голодомору.

Зараз ви читаєте новину «Це зміст України. Презентували платформу для збору коштів на Музей Голодомору». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 368
Голосування Яке місце посяде збірна України з футболу у відборі до Кубку світу-2022?
  • 1) перше
  • 2) друге
  • 3) третє
  • 4) четверте
  • 5) п'яте
Переглянути