вівторок, 11 червня 2019 09:51

Будівництво Меморіалу героям Небесної сотні під загрозою - Ігор Пошивайло
3

Ігор Пошивайло
Фото: Сергій Старостенко
Криволінійний шлях пішої алеї відображатиме шлях України до свободи, стверджують архітекторки
Стела героїв – центральне місце меморіального комплексу. На таблицях стели будуть написані імена Героїв Небесної Сотні. За задумом авторів, стела є образом протестувальників, що стоять пліч-о-пліч зі щитами

Будівництво Меморіалу героїв Небесної сотні та Музею Революції гідності під загрозою. Через затягування слідчих дій, які проводить Генпрокуратура на вулиці Інститутській, місцях розстрілів, будівництво меморіалу під питанням. Якщо не розпочати будівництво Меморіалу і Музею цьогоріч, наступного шансів на їхнє зведення буде все менше. Тим часом ГПУ вже кілька разів зятягує слідство і не вкладається в обіцяні терміни.

Про це Gazeta.ua розповів директор музею Ігор Пошивайло.

"Почати будівництво ми мали ще в грудні. І тут, як грім з ясного неба, - Управління спецрозслідувань Генпрокуратури знову відтерміновує закінчення слідчих експериментів на колишній Інститутській. Ми не виступаємо за Меморіал ціною слідства. Однак це слідство тривало уже 5 років, і не лише ми, а й суспільство очікує на його результати. 6 травня 2019-го у листі за підписом заступниці генпрокурора сказано: слідчі експерименти в нижній частині алеї проведено. На 13 травня Генпрокуратура зняла арешт із ділянки, і в нас не було жодних офіційних причин не починати підготовчі роботи. Ми обнесли її парканом і почали готуватися до підготовчих робіт. Ми намагалися якомога швидше виконати свої завдання як замовника будівництва. Тому що була загроза втратити виділені на це кошти через зволікання ГПУ із проведенням слідчих експериментів на Алеї. Та по обіді того ж дня отримуємо лист від ГПУ про те, що з 13 до 17 травня знизу алеї все ще мають проводитися слідчі експерименти", - сказав він.

Проект Меморіалу львівських архітекторок Ірини Волинець і Марії Процик розрахований на 9 місяців.

"Якщо накладуть арешт на цю територію знову, ми не зможемо рухатися далі. Деякі люди кажуть що найкраща пам'ять - це зберегти Інститутську в нинішньому вигляді. Практика показує, що ні. Все одно треба шукати якісь нові форми. Якщо ми залишимо алею незмінною, є багато загроз. Уже зникли прострелені сіті-лайти, заштукатурені фасади будівель, демонтовані деякі стовпи із залишками куль, зникають дерева. Якщо не буде меморіального простору, не зрозуміло, хто з часом буде господарем на цій землі та як він її освоїть. Без Меморіалу там рано чи пізно відновлять проїжджу частину, демонтують бруківку, а поруч збудують комерційні чи розважальні об'єкти. Тому Меморіал потрібен", - підкреслив Ігор Пошивайло.

Інтерв'ю з Ігорем Пошивайлом читайте в наступному номері журналу Країна.

"Національний меморіальний комплекс героїв Небесної сотні — музей Революції гідності" — майбутній національний меморіальний комплекс, присвячений подіям Революції гідності.

Створений 18 листопада 2015-го та віднесений до сфери управління Українського інституту національної пам'яті. Указом президента України 12 квітня 2016-го музею надано статус національного.

Із січня 2014-го громадська ініціатива "Музей Майдану/Музей Свободи" зібрала понад 2 тис. артефактів, документів, світлин та усних свідчень, що зможуть скласти основу новоствореного Меморіального комплексу героїв Небесної сотні — музею Революції гідності, провела низку виставкових проектів в Україні та за кордоном, здійснила консультації із світовими експертами-музейниками, взяла участь у начальних поїздках із вивчення міжнародного досвіду і проаналізувала тенденції розвитку "музеїв пам'яті" і викликів, які стоять перед ними.

Зібрана активістами колекція включає понад 2 тис. предметів, близько 500 аудіо- та відеоінтерв'ю, пам'ятко-охоронну документацію, документальні фотографії, книжкові видання.

Зараз ви читаєте новину «Будівництво Меморіалу героям Небесної сотні під загрозою - Ігор Пошивайло». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути