Ексклюзиви
Понеділок, 18 січня 2021 08:21

Британські почали винищувати аборигенів

Британські почали винищувати аборигенів
Наприкінці ХІХ століття фотограф Артур Сайєр відвідав австралійське місто Сідней. Фото: foto-history.livejournal.com

На узбережжі Австралії 18 січня 1788-го з'явились британські поселенці. Ці люди заснували перше на континенті поселення європейців - Сідней.

В 1770 році англієць Джеймс Кук відкрив протоку між Новою Гвінеєю та Австралією. Він досяг східного узбережжя Австралії. Довів, що вона є гігантським островом. Через 13 років британський уряд спорядив флот з 11 суден і 1487 людей. Хотіли заснувати на відкритих Куком землях першу європейську колонію.

У Великій Британії бракувало місць в тюрмах. Каторжан відправляли в малоосвоєну Австралію. Вони у ­бухті затоки Порт-Джексон облаштували місто. Назвали на честь міністра колоній Томаса Тавншенда, першого віконта Сіднея (1733–1800).

Серед мешканців міста були морські піхотинці з сім'ями, урядовці і 778 в'язнів. З них - 192 жінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Моряки натрапили на уламок континенту

Залишки аборигенів відтіснили у внутрішні безплідні землі. Чисельність тубільців скоротилася в 5-6 разів, а чисельність європейського населення росла.

1851-го поблизу Сіднея знайшли поклади золота, що привело до різкого росту міста.

1 січня 1901-го набрав чинності акт британського парламенту про створення Австралійського Союзу.

Голландський мореплавець Абель Тасман відкрив 24 листопада 1642 року великий острів біля узбережжя материка Австралія. Пізніше назвали його ім'ям – Тасманія. Тасманія – фактично - уламок Австралії, який відокремлений від неї протокою завширшки 224 км.

Зараз ви читаєте новину «Британські почали винищувати аборигенів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі