Під час дослідження руїн Барського замку на Вінниччині археологи відшукали артефакти XVII століття.
Охоронна археологічна служба України та державний історико-культурний заповідник "Меджибіж" розпочали розкопки у червні, повідомляє археологічна служба в Facebook. Мета робіт - встановити глибину залягання фундаменту фортечних стін та вивчити культурні шари оборонної споруди.
Залишки оборонних споруд Барського замку є на лівому березі річки Рів у селищі Бар. Це був один із найбільших замків Поділля, протягом значного часу, який називали "брамою Польської України". Дерев'яну фортецю 1538 року звела і назвала на честь рідного італійського міста Барі польська королева Бона. 1636-го коронований гетьман Станіслав Конецпольський обрав Бар своєю резиденцією і розпочав спорудження кам'яного замку. Кам'яна фортеця будувалася за проєктом французького інженера Ґійома Левассера де Боплана. До початку ХХ століття замок був зруйнований.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хрестики і прикраси - показали знахідки, виявлені на місці зруйнованої церкви
"Було закладено 4 шурфи. Рухомий матеріал з шурфів представлений знахідками двох періодів. Перший стосується другої половини ХІХ-ХХ століття, коли фортечний рів було перетворено на міський смітник. Другий – періоду побудови та активного використання фортеці середини - другої половини XVII століття. Серед знахідок цього часу трапився фрагмент кулелійки у вигляді щипців, свинцева куля, скляне ядро, фрагмент скляної пляшечки зі свинцевим горлом, фрагменти кахель та керамічного посуду", – йдеться в повідомленні.
Серед цікавих знахідок археологів – траншея під фундамент та стовпова яма, яка використовувалася для фіксації опорного стовпа будівельних риштувань. Знахідка стовпової ями – важливий елемент для розуміння технології будівництва таких фортець.
У Дніпрі на руїнах старовинної церкви археологи знайшли предмети кінця ХІХ ст. Розкопки проходять у Севастопольському парку на місці Лазаревської церкви. Дослідники відкрили фундамент церкви, що складається з гранітних блоків та глиняної цегли.
Коментарі