10 березня 1865 році у готелі "Під провидінням" в Перемишлі – тепер на території Польщі з нагоди четвертих роковин смерті Тараса Шевченка відбувся скорботний вечір. На ньому впреше виконали пісню "Ще не вмерла Україна".
"Пані і панове, музика Михайла Вербицького, слова Тараса Шевченка, "Ще не вмерла Україна". Виконує кафедральний хор Перемишля під орудою Анатолія Вахнянина". Пісня-хор публічно у нас виконується вперше", - оголосив голова Перемиського студентського клубу Анатоль Вахнянин (1841-1908), пише Еспресо.
Заграли музику, яка стала Гімном України. Стоячи в-півкруга за декламатором, хор заспівав славень.
Коли пісня-хор закінчилась і вибухнули шалені оплески, зусюдибіч залунало: "Яка велич! Справжня сила духу! Фантастика!"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Встановили рекорд України з наймасовішого виконання "Заповіту" Шевченка
На концерті був присутній автор музики парох села Млинів Яворівського повіту Михайло Вербицький. Щиро усміхаючись, душпастир приймав вітання. То було заслужене визнання місцево-го музики.
Автор тексту, київський поет Павло Чубинський та автор музики, галицький композитор Михайло Вербицький - за життя так і не познайомилися. Символічно, що слова Гімну України створив православний полтавець з Наддніпрянщини, а музику - руснак із Лемківщини греко-католицького віросповідання.
Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року в селі Явірник-Руський на Надсянні у родині греко-католицького священика.
Коли Михайлові виповнилося 10 років, помер батько, а матір удруге вийшла заміж і зреклася дітей. Ними опікувався батьків двоюрідний брат, перемишльський єпископ Іван Снігурський. Він віддав хлопців до церковного хору. Михайло співав альтом.
Коментарі